banner346
banner19

Veliler Çocuklarını Okula Göndermiyor

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, okul öncesi eğitim alan öğrencilerin  velileri çocuklarını okula göndermediklerini söyledi.

Veliler Çocuklarını Okula Göndermiyor
banner20
banner243

Denizli Haber - TES Şube Başkanı Erdoğan, Yaptıkları görüşmelerde 30 okuldaki 105 şubede kayıtlı bin 500 öğrenci olmasına rağmen sadece yaklaşık 150 öğrencinin eğitime sınıflarda devam ettiğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı (MEB) bu yanlıştan dönmeye çağıran Erdoğan, şunları söyledi:  “Milli Eğitim Bakanlığı yılsonuna kadar okullarda ki yüz yüze eğitime ara verip uzaktan eğitime devam edeceğini açıkladıktan 3 gün sonra okul öncesi eğitimi bu kararın dışında tutacağını duyurmuştu. Bunun üzerine Türk Eğitim Sen camiası olarak gerek sosyal medyadan, gerek basın açıklamasıyla ,gerek de bakanlık yetkilileri ile görüşerek alınan bu kararın son derece yanlış olduğunu ve bir an önce bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini nedenleriyle birlikte izah etmiştik. Kararından geri adım atmayan bakanlık okul öncesinde yüz yüze eğitime devam edince Denizli Türk Eğitim Sen olarak ilimizde tabloyu daha yakından inceledik. Denizli’de 30 okul ve 105 şube öğretmeni ile yaptığımız görüşme sonucunda karşılaştığımız tablo bizi şaşırtmadı.Görüştüğümüz bu 30 okuldaki mevcut 105 şubede toplam 1500 kayıtlı öğrenci olmasına rağmen yaklaşık 150 öğrenci eğitime sınıflarda devam etmektedir. Bu durum %10’a tekabül eder ki buda ailelerin çocuklarını okula göndermek istemediklerini tüm gerçekliğiyle gözler önüne sermektedir.Diğer bir deyişle çocuğunu okul öncesi eğitim için okula kayıt ettiren velilerin %90’ı şu anda çocuklarını okula göndermemektedir. Bu araştırma gösteriyor ki Türk Eğitim Sen olarak ortaya koyduğumuz sebepler ve günlük pozitif vakaların 30.000’lere ulaştığı mevcut şartlar altında okul öncesinde yüz yüze eğitim ısrarı son derece yanlış ve tehlikelidir.Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı’nı tekrar uyararak iş işten geçmeden acilen bu yanlış uygulamadan vazgeçilmesini talep ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 15:55

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER