banner346
banner19

HONAZ MYO'DA MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu (Honaz MYO) 2017-2018 Akademik Yıl mezunlarını düzenlediği coşkulu tören ile uğurladı.

HONAZ MYO'DA MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
banner20
banner243

Törene; 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Honaz MYO Müdürü Doç. Dr. Burak Çamurdan, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, mülki amirler, akademisyenler, mezun öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Pamukkale Üniversitesi, Honaz ve Honaz MYO tanıtım videolarının izlenmesi ve açılış konuşmaları ile devam etti.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan okul birincisi Gülhan Aydoğdu: “Atatürk'ün 'Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.' sözünün ışığında, bizim burada asıl bulunma amacımız ülkemize faydalı, üretken, geleceği parlak, yalnızca kendine ve ailesine değil topluma faydalı bireyler olarak yetişmekti. Değerli hocalarımızın desteğiyle kendi alanlarımızda ve iş yaşamı hakkında pek çok şey öğrendik. Bunun için herkes adına değerli hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Honaz MYO Müdürü Doç. Dr. Burak Çamurdan ise yaptığı konuşmada “Meslek Yüksekokulumuz Pamukkale Üniversitesine bağlı olarak 2000-2001 öğretim yılında öğretime başlamıştır. Halen 4500 civarında öğrencimiz Yüksekokulumuza kayıtlıdır. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve yönetiminin desteğine, Honaz’ın mülki idare amirlerine, mesai arkadaşlarıma, anne ve babalara ve öğrencilere her zaman destek olan Honaz halkına çok teşekkür ediyorum” dedi. Doç. Dr. Çamurdan ayrıca mezun öğrencilere de seslenerek; “Okulumuzda aldığınız eğitim yaşam boyu size destek olacaktır. Burada öğrendikleriniz ve kazandığınız beceriler her zaman yolunuzu açacaktır. Umudunuzu kaybetmeyin. Unutmayın ki iyi bir okuldan mezun oldunuz. Hepinizin yolu açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Törende konuşma yapan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu: “Honaz’ın bugünlere gelmesinde yüksekokulun çok önemli bir payı bulunuyor. Honaz da yaşayan herkes okulumuz için elinden gelen desteği hiçbir zaman esirgemediler. Okulumuz ilçemiz için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Bunun sonucunda da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın son Denizli mitinginde Denizli’ye ikinci bir üniversite açılacağını ve bunun da Honaz’a yapılacağını söylemesinin Honaz ilçemiz açısından çok değerli olduğunu gördük. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, çok teşekkür ediyorum “ dedi.

Honaz Kaymakamı Zafer Öz ise Honaz MYO’nun ilçe için bir değer olduğunu ve başarılarıyla takdir topladığını belirterek, başta kaymakamlık olmak üzere tüm mülki amirlerimizle her zaman okulumuzun yanında olduk. Honaz MYO yaptığı ve geleneksel hale getirdiği birçok etkinlikle örnek bir okul olduğunu, ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkısının azımsanamayacak kadar fazla olduğunu ifade etti.

64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu konuşmasında, mezun öğrencilere öğütler vererek kendilerini sürekli geliştirmelerini, fırsat buldukça yurt dışına giderek dünyayı tanımalarını istedi. Dr. Ramazanoğlu ayrıca Denizli’deki ikinci üniversitenin Honaz’a yapılacak olmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi ve sanatçı Hakan Eyiden konseriyle öğrenciler mezuniyet coşkusunu yaşadılar. Kep atma töreniyle mezuniyet programı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER