banner346
banner19

Akgün’den 10 Kasım Mesajı

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün 10 Kasım nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Akgün’den 10 Kasım Mesajı

Denizli Haber - Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 81. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

10 Kasım; Türk Milleti için ATATÜRK’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan, O'nun fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günüdür.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlatıp İzmir’de büyük zaferlerle sonuçlandırdığı İstiklal Savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

İleri görüşlülüğünün bir tezahürü olan fikirleriyle ve başta Cumhuriyetimizin kuruluşu olmak üzere, gerçekleştirdiği inkılâplarla modern dünyanın sunduğu tüm imkânlardan yararlanmamızı sağlamıştır. Bağımsızlık aşkı, ilke ve inkılâpları ile mücadele azmi, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecek, güç verecektir.

Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için O’na minnettarız.

Dünya var oldukça Türk Milleti O’nu kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 09:49

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER