banner19

FİLİZ’DEN İSTANBUL DEĞERLENDİRMESİ

DENİZLİ HABER PAMUKKALEHABER

FİLİZ’DEN İSTANBUL DEĞERLENDİRMESİ
banner20

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri’nin iptal edilip yenilenmesi ve Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası’nın iptaline karar vermesiyle ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Yüksek seçim kurulunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin delilleriyle ortaya koyduğu olağanüstü itirazı değerlendirip seçimin yenilenmesine karar verdiğini ve adaletin yerini bulduğunu belirten AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Seçimlerde İstanbuldaki usulsüzlüğün YSK tarafından da teyid edildiğini ve seçimin yenilenmesi kararını aldığını vurgulayarak alınan bu kararın ülkemiz ve İstanbul’umuz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İstanbul seçimlerine ilişkin baştan beri ileri sürülen iddiaların somut ve net olduğunu, AK Parti tarafından hukuken ortaya koyulan ve sunulan delillerin YSK tarafından dikkate alındığına işaret eden Başkan Filiz açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi:

“İtiraz en doğal, en yasal haktır. Belgelere dayanan ve teyid edilmiş iddialarımız, suç duyurusunda bulunacak kadar ciddiye alınmıştır, doğru görülmüştür ve yerinde görülmüştür. Sonuç ne olursa olsun seçimler, kanunlarımıza ve prosedüre göre gerçekleştirilmelidir. Bu kurallara uyulmaması hâlinde seçilmişlerin meşruiyeti hakkında soru işaretleri ortaya çıkacak, demokrasimizin temelleri zayıflatılmış olacaktır. Sandık kurulu üyelerinin neredeyse üçte 1'inin kanuna aykırı atanmış olmasını kimse masum bir hata olarak izah edemez. Seçim iptalleri Türkiye’de ve Dünya’da ilk defa yaşanmıyor. Önemli olan vatandaşımızın oyunun heba olmaması, milli iradenin net olarak ortaya çıkmasıdır. Bu süreç gayet normaldir. O yüzden birilerinin yaptıkları gibi demogojiye gerek yoktur. Algı operasyonu yapmaya gerek yoktur. Madem kazandınız o zaman tekrar halka gitmekten neden korkuyorsunuz. Demokrasiden ve halktan korkmayın. CHP, 2014’te Yalova’ya itiraz etti istediği neticeyi aldı. Diğer partiler yapınca normal AK Parti yapınca anormal mi? YSK kararı sonrası Ekrem İmamoğlu destekçileri sokaklara çıkmış terör örgütleri’nin sloganlarını atıyor. Kaos yaratılmak isteniyor. Hukuka saygı duyunuz lütfen.

Sanatçılarımız; Sınırlarımızdaki askerlerimize moral desteği verince, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti’nin ülkemiz için yaptıkları icraatları övünce “Saray Yalakası” olacak, Ekrem İmamoğlu’na destek verince “ Sanatçı Konuşur” diyeceksiniz. Dün “YSK benim güvendiğim tek kurumdur, tüm Türkiye’nin güvenini kazanmıştır” diyeceksiniz,bugün yenileme kararı sonrası YSK’yı kınayıp ihanetle suçlayacaksınız. Bu nasıl bir iki yüzlülüktür.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14