banner346
banner19

“İstanbul Sözleşmesi tüm maddeleri ile eksiksiz uygulanmalıdır”

İYİ Parti Denizli Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Meral Kocaman, İstanbul sözleşmesi ile ilgili basın açıklaması yayımladı. Kocaman açıklamasında, 'Ülkemizde kadın hakları ihlalleri bu kadar çok artmışken, her gün kadın cinayetleri, kadınlara yönelik şiddet haberleri gelirken, Istanbul Sözleşmesinden çekilmek söz konusu dahi olmamalıdır.' dedi.

“İstanbul Sözleşmesi tüm maddeleri ile eksiksiz uygulanmalıdır”
banner20
banner243

Kocaman konuyla ilgili şunlar değindi;

"Kadına yönelik şiddet en yaygın insan hakları ihlallerinden biridir. Şahsım ve partim adına şiddetin her türünün kararlılıkla karşısında olduğumuzu belirtirim.

Istanbul Sözleşmesi kadınların haklarını korumak adına büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde söz konusu sözleşmeyi ilk imzalayan, onaylayan ve yürürlüğe koyan ülkelerden birisidir.

Ülkemizde kadın hakları ihlalleri bu kadar çok artmışken, her gün kadın cinayetleri, kadınlara yönelik şiddet haberleri gelirken, Istanbul Sözleşmesinden çekilmek söz konusu dahi olmamalıdır. Aksine, kadınların yaşam, eğitim, özgürlük, eşitlik gibi haklarının korunması için Istanbul sözleşmesinin tüm maddelerinin eksiksiz bir şekilde uygulanması ve uygulanması için gerekli tüm düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu düzenlemelerin yapılmasının her zaman takipçisi olacağız.

Türk Milleti şunu unutmamalıdır, tarihimizde ve kültürümüzde kadınlar toplumda daima doğrudan faal olarak bulunmuşlardır. Tarihimize ve kültürümüze karşı olan her çabanın karşında duracağız. Günümüzde, kadına, çocuğa karşı tüm psikolojik, ekonomik ve fiziksel şiddeti uygulayanlar geleneklerimizi, göreneklerimizi unutmuş zavallılardır. Türk milleti, gelenek ve göreneklerini tekrar hatırladığında kadınlarımız hak ettiği yeri alacaktır."

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 15:02

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER