banner317
banner19

İYİ Parti İl Başkan adayı Raziye Akışık kendini ve hedeflerini anlattı

İYİ Parti Denizli'de 5 Temmuz'da gerçekleştirilecek kongre öncesi partinin geçmiş dönem il başkan yardımcılığını yapmış olan Raziye Akışık, adaylığını basın mensupları aracılığı ile açıkladı. Akışık açıklamasında"Ben adaylığımı açıkladığımda herhangi bir işaret, baskı, olmadı. Kimsenin gölgesi altında olmadım. Kendi hür iradem ile adaylığımı açıkladım." ifadeleri dikkat çekti. Akışık ayrıca Milletvekili Yasin Öztürk ve mevcut İl Başkanı Hasan Akgün arasında yaşanan olayları da değerlendirdi.

İYİ Parti İl Başkan adayı Raziye Akışık kendini ve hedeflerini anlattı
banner20
banner243

Denizli Haber - İYİ Parti Denizli 5 Temmuz’da ilk kongresini gerçekleştirecek. Parti içinde Milletvekili Yasin Öztürk ve İl Başkanı Hasan Akgün arasındaki yaşanan anlaşmazsılıklar Pamukkale ilçe başkanı Mustafa Çobanoğlu’nu aday olmasına neden olmuş ve Öztürk’ün destek açıklaması gelmişti. Ardından bir araya gelen Öztürk ve Akgün anlaşma sağlayarak kongrede Akgün’ün adaylığına karar verilirken, Çobanoğlu adaylıktan çekilmişti. Bu gelişmeler ışığında kongrede Akgün’ün rakibi Raziye Akışık oldu. İYİ Parti eski il başkan yardımcısı Akışık Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaparak adaylığını resmen duyurdu.

Akışık’ın açıklamaları şu şekilde; Bizler siyasetin nimetlerini değil, külfetlerine talibiz. Partimizin siyasi üretimini genişleterek, parti içi işleyiş ve demokrasi taleplerini yerine getirmek genel prensibimiz olacak. Ayrımsız, yabancısız, biri veya diğeri diye bahsedilmeyen birbirini önemli ve değerli kılan bir yaklaşımı benimseyeceğiz. Farklılıklarımızı zenginliğimiz kılıp, ortak değerlerimizi yüceltirsek ve hepsinden önemlisi birbirimizi sever ve sayarsak heyecanımız daha da artacaktır. Siyaset bana ne verecek diye değil, ben topluma ne vereceğim düşüncesiyle hareket ederek, dengelerle değil, değerlerle siyaset yapacağız. Bizler siyasetin nimetlerini değil, külfetlerine talibiz.

ONUN ADAMI, BUNUN ADAMI KAVRAMI TARİH OLACAK

Bizim teşkilatçılık anlayışımızda liyakat ve hakkaniyet esas olacaktır. Onun adamı, bunun adamı kavramı tarih olacak. Hepimiz partimizin adamı olacağız. Ben yaptım oldu mantığı ile değil ortak akıl ile hareket edeceğiz. Tüm teşkilatların katılımı ile parti programının halka anlatılabilmesi için düzenli eğitimler düzenleyeceğiz.

KADIN SUSARSA…

Bir kadın susarsa bir ülke karanlığa, yalnızlığa gider. Kadın susarsa ülke yasa boğulur. Kadın; anadır, eştir, yardır. Nice yiğitleri büyüten kadındır. Delegelerimize sesleniyorum; Tercihiniz ne olursa olsun, oyunuzun ne kadar değerli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bir Cumhuriyet kadını olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün;’Kadınsız demokrasi olmaz’ görüşünü yerine getirmek, partimizin birlik ve beraberliğini pekiştirip ana şevkati yaklaşımı ile İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı’na aday olduğunu kamuoyunun ve partililerimin huzurunda açıklıyorum.

ESKİ BAŞKAN BOZKURT’TAN DESTEK

Raziye Akışık’ın açıklamasında yanında olarak destek veren İYİ Parti eski il başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ise, Akışık’a destek vermesinin 2 sebebi olduğunu birinin medeni cesareti, diğerinin ise üretim için kadının siyasette yer alması gerektiğini düşündüğü için olduğunu belitti. Bozkurt, ayrıca Akışık’ın yönetiminde yer almayacağını dışarıdan destek vereceğini söyledi.

RAZİYE AKIŞIK KİMDİR?

1984’te Denizli’nin Buldan ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk annesi. İktisat fakültesi kamu yönetimi mezunu, yan dal olarak sosyal hizmetler bölümü okudu. İYİ Parti il kurucu üyesi aynı zamanda geçmiş dönem eğitimden sorumlu il başkan yardımcılığı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 14:45

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14