banner19

Sizin yerli ve milli anlayışınız içinde MİLLİ Parklar yok mu ?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk , Cumhurbaşkanlığı kararı ile kapatılan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nü ( DKMP ) TBMM gündemine getirdi .

Sizin yerli ve milli anlayışınız içinde MİLLİ Parklar yok mu ?
banner20

Denizli Haber - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ayrı ayrı yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergeleri ile 3 milyon 120 bin 160 hektarı bulan bir başka deyişle Türkiye yüzölçümünün % 3’ünü oluşturan toprakların 3 ayrı daire başkanlığının sorumluluk ve yetkisine verilmesinin doğru olup olmadığını soran Öztürk , kapatılacak Genel Müdürlük 10 ayrı uluslararası sözleşmede ülkemiz adına taraf durumundadır , bu projeler tamamlanmadan oluşturulan yeni yapı Türkiye’yi zor durumda bırakacaktır dedi .

Neden böyle bir yapılanmaya ihtiyaç duydunuz ? Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarındaki yetersiz kaldığınız orman yağması ve orman yangınları ile daha etkin mücadele etmek yerine mücadele alanını daraltarak nasıl bir fayda bekliyorsunuz ? Kararnamedeki özel ve tüzel kişilere tanınan yetkilerle ormanları ticarileştirmek amacında mısınız ? Soruları ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesindeki yanlış bulduğu uygulamaları kamuoyu önünde tartışmaya açmış oldu .
 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 11:41

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14