banner346
banner19

Yasin Öztürk Kız Öğrenci Cinayetlerini Bakan Soylu'ya Sordu

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'ya yazılı soru önergesinde bulundu.

Yasin Öztürk Kız Öğrenci Cinayetlerini Bakan Soylu'ya Sordu
banner20
banner243

Denizli Haber - Öztürk soru önergesinde Denizli ilimizde son zamanlarda yaşanan kız öğrenci cinayetleri ile ilgili soruları bakanlığa iletti. Apartlar da konaklayan kız öğrencilerimizin güvenliğinin nasıl sağlandığını bu güne kadar şiddet görerek cinayete kurban giden kaç kız öğrencimizin olduğunu da soruları arasında yer veren Öztürk'ün soru önergesi ise şu şekildedir;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Anayasanın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Maddesi gereğince İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Yasin ÖZTÜRK

Denizli Milletvekili

Pamukkale Üniversitesi’nde okuyan 2 kız öğrenci, 2 ay arayla kaldıkları apartta eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen kişiler tarafından işlenen cinayete kurban giderek hayatını kaybetmiştir.

Aynı Üniversitede okuyan, apartta kalan bir kız öğrenci de, sosyal medya aracılığıyla hayatının tehlikede olduğunu duyurarak, yetkililerden yardım talebinde bulunmuştur.

Olaylar üzerine Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kutluhan tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir:

 “Yine bizi üzen bir apart olayı ile karşı karşıyayız. Apartlarda yaşanan bu gibi elim olayların bir daha tekrarlanmaması için, gereken önlemlerin alınmasında Üniversite Yönetimi olarak hazırız.”

Bu doğrultuda;

1-Son 5 yıllık dönemde, üniversitelerimizde yakını, eşi ya da tanıdığı bir erkek tarafından şiddet görerek hayatını kaybeden kız öğrenci sayısı ne kadardır?

2- Son 5 yıllık dönemde, üniversitelerimizde yakını, eşi ya da tanıdığı bir erkek tarafından şiddet gördüğü iddiasıyla resmi makamlara şikayette bulunan kız öğrenci sayısı ne kadardır?

3- Son 5 yıllık dönemde, yakını ve/veya tanıdığı erkekler tarafından şiddet gördüğü iddiasıyla koruma altına alınan kız öğrenci sayısı kaçtır?

4- Apartlarda kalan kız öğrencilerin güvenliği nasıl sağlanmaktadır?

5- Üniversitelerde okuyan kız öğrencilerimizin kaldıkları apartlarda can güvenliklerinin sağlanabilmesi açısından üniversitelerimizce alınan tedbirler nelerdir? Kız öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması bakımından yeni tedbirler alınması düşünülmekte midir?

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 12:45

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen
Alperen - 1 hafta Önce

Devlet ne yapsın her apartın başına 2 polismi görevlendirsin,lafa geldimi özgürüm,bireyim her şeyi yaparım bana kimse karışamaz diyorlar,iç çamaşırı ile pozlar veriyorlar,Müslüman bir üniversite hocası üniversiteler fuhuş yuvası dediği için linç edilmek isteniyor...v.s. chpli bazı belediye başkanları,bazı milletvekilleri,teşkilatında görev alan bazı tacizci ve tecavüzcüler için de bir soru önergesi istiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14