Denizli Haber - 2023 yılında TFSF ve T.C. Tokyo Büyükelçiliği ülkemizin kuruluşunun 100.yılı kutlamaları çerçevesinde ilki mart ayında olmak üzere Tokyo, Sapporo, Nagova, Osaka ve Hiroşima kentlerinde Türkiye’nin doğal güzellikleri ve kültürel mirasını tanıtıcı fotoğraf sergilerini 100. YILINDA TÜRKİYE” FOTOĞRAF SERGİSİ " adı altında gerçekleştirilecek.özge aslankara

Bu prestij sergilerde yer alacak fotoğraflarının seçimi için açılan başvuruya 566 kişi 2076 fotoğraf ile katıldı. Faruk AKBAŞ, Tansu GÜRPINAR, İzzet KERİBAR, Tayfun KOCAMAN ve Kaan Yılmaz’dan oluşan seçici kurul seçimlerini önce bağımsız puanlama sistemi ardından ikinci aşamada Sergi Küratörü Dr. Sefa Ulukan’nın da katılımı ile yapılan toplantıda 100 fotoğraf sergi için belirlendi.

oğuz miraç. sönmez

Yarışmaya katılan fotoğrafların içinden 4 Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği Üyesinin 5 fotoğrafı Japonya'da farklı şehirlerde sergilenme hakkı elde etti. Murat İlhan’ın 2, Mehmet Çakır, Oğuz Miraç Sönmez ve Özge Aslankara’nın 1 adet fotoğrafı 2076 fotoğrafın içinden ilk 100’e girerek önemli bir başarı elde etti.

muzaffer murat ilhan

Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ali Dere: ‘Ulusal ve Uluslararası Platformlarda ve yarışmalarda adımızı sık sık duyuruyoruz. Bu sayede Denizli’yi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz. 4 DEFSAD üyemizin fotoğraflarının Japonya'da açılacak "100. Yılında Türkiye" Fotoğraf Sergisi’nde yer alması bizi gururlandırdı. Üyelerimizin ve derneğimizin başarılarının devamını diliyoruz’ dedi.

muzaffer murat ilhan 2

Sergi için seçilen fotoğrafları linkten inceleyebilirsiniz.

https://sonuc.tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma-sonuc/sonuc/100-yilinda-tuerkiye-fotograf-sergisi-tr

Denizli'de beklenen kar yağışı başladı Denizli'de beklenen kar yağışı başladı

Mehmet ÇAKIR