Duanın Ardından Beklenen Yağmur Geldi Duanın Ardından Beklenen Yağmur Geldi

Denizli haber - Kaklık Osman Evran Çok Programlı Anadolu Lisesi Moda Tasarım ve Teknolojileri alanı için Ulusal Ajans tarafından kabul edilip hibe alan “Mezun Öğrencilere Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama Teknikleri” başlıklı Erasmus+ Projesinin İtalya hareketliliği, 03-21 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşti.

İtalya’nın Chieti şehrinde 3 hafta eğitim alan öğrenciler yurda döndü. Projenin tamamlanmasından memnuniyet duyan okulun proje ekibi şunları söyledi: Projemizin sonunda ulus ötesi hareketliliğe katılan 6 öğrencimiz, alanında eğitimlerini tamamlamış; hem alan hem de teknoloji olarak bilgi ve becerilerini geliştirmiş ve bu alanda Denizli Organize Sanayi Bölgesinde işe yerleşmiştir. Ayrıca Hayat Boyu Öğrenmenin 8 anahtar yeterliliği kapsamında temel becerilerini geliştirmiştir. Dolayısıyla; okulumuzun Avrupa Gelişim Planında yer alan "Mesleki eğitimin kalitesini arttırmak ve Uluslararası iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliğe kavuşturulması" genel hedefine, Erasmus+ Mesleki Eğitim Hedefleri arasında yer alan "Mesleki eğitimde öğrenim görenlerin istihdamını ve becerilerini artırmak" maddesine, 2023 Eğitim Vizyonunun Mesleki Eğitim hedeflerine, T.C. 11. Kalkınma Planında yer alan "Mesleki eğitim mezunlarının istihdam seferberliği, bilgi ve becerilerin güncelliğinin sağlanması, staj, girişimcilik ve iş başı eğitim programlarının etkinleştirilmesi" maddesine, Avrupa Komisyonunun Mesleki Eğitim öncelikleri arasında olan "Mesleki eğitim öğretmenleri, eğitmenleri ve mentörler için hem okul hem de iş temelli ilk ve sürekli mesleki gelişim için sistematik yaklaşımlar ve fırsatlar sunmak" maddesine katkı sağlamıştır.”

IMG-20221226-WA0127

Kaklık tarihinin ilk Erasmus+ projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Ramazan Keskinsaz; “Projenin yazılmasından sonlandırılmasına kadar emek veren okulumuz proje ekibine, bizlere bu fırsatları sunan Ulusal Ajans’a ve Proje Yürütücüsü olan Moda Tasarım Teknolojileri Alan Şefi Uzman Öğretmen Servet DİNÇ’e okul idaresi olarak teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi ve proje ekibimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.” dedi.