Kale Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Yöresel Ürün ve Sanat Festivali kapsamında yer alan Denizli Aşçılar Derneği tarafından Kale Biberi kullanılarak yapılan Kale Ateşi isimli sos ve Kale Biberi Reçeli yöre halkı ve ziyaretçilerden tam not aldı.

Denizli Haber - Coğrafi işaretli Kale Biberi'nin başrolde olduğu festivalde Denizlili şeflerin Kale Biberi'nin tüketim alanını genişletmek amacıyla yapmış oldukları Tatlı, Ekşi ve Acı'nın bir arada olduğu Kale Ateşi isimli sosu iç malzemesinde biber olan Avcı Böreği ve Topik ile sunum gerçekleştirdiler.


Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç; Düzenlemiş olduğumuz 3. Kale Yöresel Ürün ve Sanat festivalimizin son gününde birbirinden değerli misafirlerimizi ilçemizde ağırladık.

Kale’nin yöresel ürünleri görücüye çıktı Kale’nin yöresel ürünleri görücüye çıktı

32 Mahallemizde yetişen, çiftçimizin el emeği, göz nuru, alın teri ile üretilen ürünlerin sergilendiği Festivalimizde, Denizli Aşçılar Derneğinin özel olarak yaptığı çalışma neticesinde çıkan kale biberi sosu ve kale biberi reçeli festivalimize damga vurdu.

7-4

Kale'mizde yetişen, üretilen ürünlerimizi katma değer katarak tanıtmaya Gastronomi alanında lider yapmaya hedeflendik.

S.S. Kale Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimiz, üreticilerimizle aracılığı ile ulaşacağız.

Mahallesini en iyi şekilde temsil ederek ürünlerini, kültürünü tanıtma anlamında Festivalimize katkı sağlayan Muhtarlarımıza, esnaflarımıza, hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

6-95-64-172-15