Denizli Haber - Denizli’de bugüne kadar 5 bin 505 kedi ve 9 bin 686 adet köpek olmak üzere toplamda 15 bin 191 ev hayvanı mikroçip ile kimliklendirilerek Ev Hayvanı Pasaportu düzenlendi.

Tüm kedi, köpek ve gelincik sahipleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Bakanlığımızca yetkilendirilen serbest  veteriner  hekimler  aracılığıyla her yaştaki hayvanlarını 31 Aralık 2022  tarihine kadar kimliklendirerek kayıt  altına aldırmakla yükümlüdür.

PAÜ Promosyon Platformu'ndan Çağrı “Promosyon ihalesine gölge düşürmeyin” PAÜ Promosyon Platformu'ndan Çağrı “Promosyon ihalesine gölge düşürmeyin”

Kimliklendirme süresi 31 aralık 2022 tarihinde sona erdikten sonra , sadece 6 aylıktan  küçük olan kedi, köpek ve gelinciklere  kimliklendirme ve mikroçip uygulaması yapılabilecektir.

Belirtilen süre içerisinde hayvanlarını  kimliklendirmeyen  hayvan sahiplerine, 5199 sayılı ve 5996 sayılı kanunların ilgili maddeleri gereğince idari işlem uygulanacaktır.

Yönetmelik kapsamında kedi ve köpeklerini  kimliklendirmeyen  ve kayıt altına aldırmayanlara 5199 sayılı kanunun 28 inci maddesinin birinci fıkrasının  (a) bendi gereği 2023 yılı için 3.642 TL. idari para cezası uygulandıktan sonra kimliklendirme yapılabilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.