banner19

ÖĞRETMENLERE ÖZEL GECE!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şairler Topluluğu, 24 Kasım Öğretmenler Günü için şiir gecesi düzenledi. Gecede, 22 şair sahneye çıkarak şiirlerini öğretmenler için seslendirdi.

ÖĞRETMENLERE ÖZEL GECE!
banner20
banner243

 

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şairler Topluluğu, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda şiir gecesi düzenledi.

 

Salı günü düzenlenen geceye, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı,  Kent Konseyi Şairler Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, şairler ve çok sayıda davetli katıldı. Kent Konseyi Şairler Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, burada yaptığı konuşmada, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şairleri olarak bir yılı aşkın süredir Büyükşehir bünyesinde şairlere tahsis edilmiş olan tarihi Nuzhet Sürücü Evi'nde bir araya geldiklerini söyledi.

 

Söz konusu buluşmalarının merkezinde şiir olduğunu belirten Kabukçu, "İnsanlarda birtakım ince, yüksek ve asil duygular vardır. İnsan onlarla yaşar. İşte o ince, yüksek, derin, asil duyguları en çok duyabilen ve aktarabilen insanlar şairdir. Öğretmenlik ise insanlık tarihinin en önemli ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan ve onu doğru bilgiye ulaştıran kılavuzlardır. Toplumun sürekli önünde giden gönül erleridir" dedi. Kabukçu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizlerde bu gece Kent Konseyi Şairler Topluluğu olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerimizi unutmadık ve onların sesi olduk."

 

22 ŞAİR SAHNEYE ÇIKTI

 

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ise, yaptığı konuşmada, "Bir yıldır şairlerimiz etkin bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Çalışmaları yalnızca Denizli merkez ile sınırlı kalmıyor. İlçelerde de şiir severler ile buluşuyorlar. Ben bu gece için öncelikle bu imkanı bize sağlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan' a ve geceyi hazırlayan birbirinden değerli şairlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Kent Konseyi şairlerinden Şerif Kutludağ moderatörlüğünde  22 şair sahneye çıkarak, şiirlerini öğretmenler için seslendirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı sanatçılarından Ahmet Algün de Denizli türküleri ile geceye renk kattı. Program sonunda ise, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı tarafından tüm şairler adına Şairler Topluluğu Başkanı Kabukçu'ya çiçek takdim edildi. 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14