MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Malazgirt Zaferi’nin 951’nci yıldönümünü yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

Denizli’de Siyaset ve İş Dünyası Bu Düğünde Buluştu Denizli’de Siyaset ve İş Dünyası Bu Düğünde Buluştu

Denizli Haber - 1071 yılında Sultan Alparslan ve ordusunun Anadolu’nun kilidini açtığını ve bu toprakları vatan yaptığını anımsatan Yılmaz, kardeşlik şiarı, millet ve bayrak sevgisi ile bugün, Alparslan’ın torunlarının yine vatanlarına cansiperane şekilde sahip çıktığını belirtti.Milletimiz geçmişinden aldığı güçle geleceğe ilerliyor. 1071 Malazgirt Zaferi, bir Cuma sabahı Malazgirt Ovası’nda, Sultan Alparslan’ın başlattığı yürüyüşün ilk adımıdır.Sultan Alparslan, Anadolu’nun tapusunu bu aziz millete ve gelecek nesillere tescillemiştir” dedi. Yaklaşık bin yıldır bu topraklar üzerinde süren kardeşçe yaşamın devam edeceğini ve buna kimsenin mani olamayacağını söyleyen Başkan Yılmaz “Dünle bugünü birbirine bağlayıp, yarına umut taşıma azmiyle çalışıyoruz. Hedefimiz,daha güçlü ve daha çağdaş büyük Türkiye idealini gerçekleştirebilmektedir.

Yılmaz, sözlerini, “Malazgirt Zaferi’nin 951’nci yıldönümü münasebetiyle, bu toprakları vatan edinmemizi sağlayan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz” şeklinde tamamladı.