banner346
banner19

Merkezefendi’de Çocuk Oyun Alanları Dezenfekte Ediliyor

Merkezefendi Belediyesi, ilçedeki çocukları kış aylarında artan bulaşıcı hastalıklardan korumak ve sağlıkları açısından risk oluşturabilecek durumları ortadan kaldırmak amacıyla ilçe sınırları içerisindeki parklarda bulunan oyun gruplarını özel ürünlerle dezenfekte etmeye başladı.

Merkezefendi’de Çocuk Oyun Alanları Dezenfekte Ediliyor
banner20
banner243

Denizli Haber - Merkezefendi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilk dezenfekte çalışması Karaman Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Periyodik olarak sürdürülecek olan çalışmalarda 320 adet oyun grubu ve fitness spor aletleri dezenfekte edilecek. Pülverizatör ile yapılan ilaçlama işlemi, Merkezefendili çocukların parkları kullanmadıkları saatlere ve hava şartlarına bakılarak gerçekleştiriliyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak, çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önce geliyor.

Özellikle kış aylarında artan salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı parklarda dezenfekte çalışmalarına başladık. Bu sayede hastalık riskini en aza indirmiş, çocuklarımızı korumuş olacağız. Ekiplerimiz, insan sağlığına zararı olmayan ilaçlar ile oyun gruplarını dezenfekte ediyor. Bu çalışma ile Merkezefendimizdeki çocuk oyun gruplarını daha sağlıklı, daha hijyenik hale getiriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 15:36

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER