banner346
banner19

Denizli MHP'de Jet Atama

denizli haber, pamukkalehaber.com, Denizli MHP'de Jet Atama

Denizli MHP'de Jet Atama
banner20
banner243

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ'de MHP İl Başkanı Yasin Öztürk ve yönetim kurulunun genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli, son iki seçimde milletvekili adayı olan Cafer Birtürk'ü telefonla arayarak İl Başkanlığı görevine getirildiğini söyledi. Birtürk'ün 40 kişilik listesi de Genel Merkez tarafından kabul gördü. Birtürk, Ankara'ya görevi almaya gitti.

MHP'de dün Genel Merkez tarafından alınan kararla Denizli, Aksaray, Uşak ve Kilis İl Yönetimleri görevden alındı. Genel merkeze muhalif isimlerden biri olan ve olağanüstü kurultayın toplanması için Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi'ne dava açan 16 İl Başkanı'ndan biri olan Yasin Öztürk ile 40 kişilik yönetiminin dün görevden alınmasının ardından jet hızıyla İl Başkanı ataması yapıldı.

MHP'den 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde ikinci sıradan Denizli milletvekili adayı olan Cafer Birtürk, Genel Merkez tarafından İl Başkanlığı'na atandı. Dün akşam yapılan görüşmelerin ardından Cafer Birtürk'ün oluşturduğu 40 kişilik Yönetim Kurulu listesi de Genel Merkez'e gönderildi ve onay aldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli, telefonla Cafer Birtürk'ü arayarak İl Başkanlığı'na getirildiğini bildirdi ve görevin tevdi edilmesi için Ankara'ya çağırdı. Cafer Birtürk, bugün sabah saatlerinde Ankara'ya gitti.

Görevi devralmak için Ankara'ya giden Cafer Birtürk, atamayı doğruladı. Birtürk, "İl Başkanı olmak gibi düşüncem yoktu. Ancak, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, telefonla arayarak görevi üstlenmemizi istedi. Ülkücü camiaya yıllarca hizmet eden biri olarak verilen görevi kabul etmemek gibi bir seçeneğim olamaz. Genel Başkanımız, görevi tevdi etmek için Ankara'ya davet etti. 40 kişilik yönetim kurulu listemizi de oluşturduk. Verilen görevi layıkıyla yapmak için tüm gücümüzü ortaya koyacağız" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER