banner346
banner19

Denizli'ye Moral Verdi

Denizli’ye Moral Verdi

Denizli'ye Moral Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Yusuf Garip, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaretinin Denizli halkına büyük moral kazandırdığını söyledi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 86. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan MHP’li Garip , “Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak sonraki nesillere özgür ve bağımsız bir ülke bırakıp, Cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Denizli’ye gelişinin 86. Yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

 4 Şubat 1931 tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, zorlu mücadeleler ve eşsiz kahramanlıklarla kazanılan istiklalin sevincini halkla paylaşmak üzere Denizli’yi de ziyaret ettiğini belirten Garip, “Denizli, Büyük Atatürk’ü; üretimin tüketimi karşılayamadığı, küçük bir Anadolu Kasabası görünümünde karşılamıştır. Yurdumuzda başlayan yükselme hamlesinin ilk dönemlerinde Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği hedefle, muasır medeniyetler düzeyine ulaşmak adına, heyecan ve coşku ile çalışan Denizli halkı, bu ziyaret ile büyük moral kazanmış ve bu amaçlar doğrultusunda çalışmalarında büyük bir ivme yakalamıştır” dedi.

Garip, açıklamasında  “Bu vesileyle, bizlere daha müreffeh bir ülke ve daha gelişmiş bir toplum oluşturma vizyonu sunan, birlik ve beraberliğimizin timsali, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER