banner346
banner19

“Gazi meclis bu ihanet şebekesinden kurtulmalıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkan Yardımcısı Yasin Özpek, Gazi Meclis’in ihanet şebekesinden bir an önce kurtulması gerektiğini söyledi.

“Gazi meclis bu ihanet şebekesinden kurtulmalıdır”
banner20
banner243

Denizli Haber - Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Biden’in 1915 olaylarını soykırım olarak tanımasının ardından HDP’nin yaptığı “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin” paylaşımına tepki gösteren Özpek,

“PKK, ASALA Terör örgütünün devamıdır. PKK, 24 Mayıs 1993’te Bingöl, 5 Temmuz 1993 Başbağlar’da, 21 Ekim 1993’te Derince başta olmak üzere bebek, kadın, yaşlı demeden on binlerce vatandaşımızı katletmiştir. Hınçak-Taşnak, Ramgavar, ASALA, JCAG, PKK ve tüm terör örgütlerinin işlediği soykırım suçları nedeniyle yargılanmalı, “insanlığa karşı suçlar” kapsamında gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır. PKK, asker, polis, güvenlik korucularımızı şehit etmiş, 6-8 Ekim’de ülkemizi yangın yerine çevirmeye teşebbüs etmiştir. ASALA ne ise PKK odur. PKK ne ise HDP de odur. HDP’nin 24 Nisan zırvalarıyla karın ağrıları çekmesinin nedeni bu kuyruk acısıdır.” dedi.


“BİR AN ÖNCE KAPATILMALI”

Siyaset ve Gazi Meclisin bu ihanet şebekesinden kurtulması gerektiğini ifade eden Özpek, “ Her zaman Türkiye’nin karşısında yer alan HDP şimdi de sözde ermeni soykırımı yalanıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk Milletine saldırmaktadır. Türk Milletine sözde soykırım iftirası atan ve yüzleşmeden söz eden HDP, öncelikle ASALA ve PKK’nın katliamlarıyla yüzleşmelidir. Her zaman Türkiye’nin karşısında yer alan ve Türkiye düşmanlarının taşeronluğunu yapan pkk terör örgütünün siyasi ayağı HDP bir an önce kapatılmalı, siyaset ve Gazi Meclis bu ihanet şebekesinden kurtulmalıdır. Türkiye’yi gerçek dışı yalan ve iftiralarla yaftalamaya çalışanların önce kendi tarihlerine bakmaları gerekir. İlk olarak ABD başkanı Reagan’ın 22 Nisan 1981’de yaptığı sözde soykırım açıklaması ne kadar hukuk dışı ve geçersizse, Biden’ın 24 Nisan 2021’deki açıklaması da o kadar hükümsüz ve aynı zamanda hadsizcedir! Türkiye’yi gerçek dışı yalan ve iftiralarla yaftalamaya çalışanlar; Türkiye’de, Ruanda’da, Cezayir’de, Irak’ta, Suriye’de Afganistan’da ve kendi ülkelerinin başkentlerinde yaptıkları soykırımların, katliamların hesabını versinler!” diye konuştu. 

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER