banner19

Şevik’ten Tarıma Tam Destek

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Şevik’ten Tarıma Tam Destek
banner20
banner243

31 Mart Yerel Seçim çalışlarına son hız devam eden Cumhur İttifakı MHP Buldan Belediye Başkan Adayı Mustafa Şevik’ten köylüleri rahatlatacak proje.  Şevik, “Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara  ücretsiz zirai danışmanlık ile veterinerlik hizmeti vereceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı MHP Buldan Belediye Başkan Adayı Mustafa Şevik, seçim çalışmaları kapsamında mahalle ve ev ziyaretlerine devam ediyor.  Ziyaret ettiği mahallelerde vatandaşlarla kucaklaşan Şevik, Yenicekent Mahallesi’nde hayvancılık ve tarımla uğraşan aileleri ziyaret etti. Ailelerin sorunlarını dinleyen Şevik,  turfanda çekirdeksiz üzüm üreticilerinin  ürünlerini  iyi değerlendiremediklerini belirterek, “Yenicekent’te hal yapacağız. Üzüm üreticilerimiz ürünlerini burada pazarlayacak. Ayrıca soğuk hava depoları yapacağız. Yenicekentli üreticilerimiz, binbir emekle yetiştirdikleri ürünlerini ucuza satmak zorunda kalmayacak” dedi.

ÜCRETSİZ VETERİNER DESTEĞİ
Başkan Adayı Şevik’in ücretsiz zirai danışmanlık ve veterinerlik hizmeti  projesi, köylülerden tam   aldı. İhtiyaç düyun tüm çiftçilere acil zirai danışmanlık hizmeti verileceğini vurgulayan Şevik, “Çiftçilerimizin tarlalardaki ürünlerini hastalıklardan korumak, kalitesini ve rekoltesini artımak için, ihtiyaç duyan çiftçilerimize zirai danışmanlık hizmeti vereceğiz. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza ise veterinerlik hizmeti belediyemiz veterineri tarafından verilecek” diye konuştu.

“VAAT ETMİYORUM!”
Yenicekent’te  kahvehanede vatandaşların sorunlarını dinleyen Şevik,   “Yenicekent’in sorunlarını biliyorum. Yol sorununuzu, toz sorununuzu, emek emek ürettiğiniz ürünlerinizi pazarlayamadığınızı biliyorum. Bu sorunların çözümü için projelerimiz hazır. Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile  bir bir gerçekleştireceğiz. Ben size vaat etmiyorum, yapacağım hizmetleri   açıklıyorum. Yol, su, park  belediyelerin yapması gereken hizmetler.   Buldan’ın tarımını, hayvancılığını, turizmini, geliştirmek, daha fazla istihdam sağlamak,  ekonomisini geliştirmek için  hazırladığımız projelerimizi paylaşıyoruz. Siz talep edeceksiniz biz yapacağız. Buldan’ı  birlikte kalkındıracağız” dedi.   Şevik, ayrıca gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için yalnızca Yenicekent’e değil tüm mahallelere  spor ve sosyal tesisler, kültür merkezleri de yapılacağını söyledi.

“KÜÇÜK ESNAFIN YANINDAYIZ”
Yenicekent’e esnafı da ziyaret eden Şevik,  Küçük esnaf ve sanayicileri, girişimcileri destekleyen projelerinin de hazır olduğunu  belirtti.  Bu projelerin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan’ın da gündeminde olduğunu söyleyen Şevik,  esnaf ve zanaatkarların desteklenmesi ile yeni istihdamların yaratılacağının altını çizdi.  

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14