banner346
banner19

Yusuf Garip’ten Ramazan Bayramı Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, mübarek oruç ayının idrak edilmesiyle, milletçe birlik ve beraberliği doyasıya yaşadığımız bir Ramazan Bayramına daha kavuştuklarını belirterek, tüm Türk İslam aleminin Bayramını kutladı. Ancak böylesi manevi bir dönemde Filistin’de yaşananların yürekleri kor gibi yaktığını belirten Garip, Filistin halkını ve Harem-i Şerif'i hedef alan İsrail Devletinin insanlık dışı saldırılarını lanetlediklerini söyledi.

Yusuf Garip’ten Ramazan Bayramı Mesajı
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, şunları söyledi, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bir Ramazan ayını idrak ederek, milletçe kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, barış ve huzurun egemen olduğu bayramlar, yaşadığımız zor günleri bir nebzede olsa umudu yeşertmektedir. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde bayramda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması nedeniyle büyüklere ziyarete gidilemese de, telefonla arayarak bayramlarını kutlayıp, hal hatır sormanın önemini hatırlatmak isterim. Bayramlar kırılan kalpleri onarmaya yarayacak bir helalleşme fırsatıdır. Bu anlamlı bayramın önce ülkemize ve milletimize, dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe, vesile olması temennisi ile tüm Türk İslam aleminin ve hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. Sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar dilerim. Bu salgının da bir an evvel bitmesini ve sevdiklerimizle kucaklaşabildiğimiz günlere kavuşmayı Yüce Allah'tan niyaz ederim.”

“YÜREĞİMİZ YANIYOR”

İsrail Hükümetinin böylesi manevi bir dönemde Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere müdahalesini sert bir dille kınayan Garip, “Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs, bütün semavi dinler için kutsal bir kent iken, elli kanlı terör devleti İsrail, yine vicdansızlığını gösterdi. Mescid-i Aksa'ya ve Filistinli kardeşlerimize yapılan saldırıyı kınıyorum. Çocuk, sivil onlarca Filistinli saldırılarda can verdi, onlarcası yaralandı. Vicdan yoksunu İsrail Hükümetinin yaptıkları yürekleri dağladı. Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in statüsünü aşındırmaya yönelik İsrail'in vahşi eylemlerine karşı duruşumuz en yüksek şekliyle sürecektir. Kardeş Filistin halkının, haklı özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER