banner346
banner19

Başkan Örki’yi Kızdırdılar! Bir Garip Seçim

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Pamukkale Belediyesi Meclis toplantısında Denetim komisyonu seçimleri yapıldı. Seçim sonuçları ise Başkan Avni Örki ve meclis üyelerini şaşırttı.

Başkan Örki’yi Kızdırdılar! Bir Garip Seçim
banner20
banner243

Denizli Haber - Geçtiğimiz gün Pamukkale Belediyesi’nin denetim komisyonu seçimleri yapıldı. Gizli oy ile yapılan seçimlerde sandıktan sürpriz sonuç çıktı. Ak Partili üyeler Hüseyin Kaya 18 oy alırken Sevgi Çölhan 20 oy aldı. CHP’nin adayı Işık Yalçın 24 oy, İyi Parti’nin Adayı Hilmi Köse 25 oy alırken, MHP’nin adayı Emin Tekin ise rekor oya imza atarak 32 oy ile denetim komisyonuna seçildi.

BİR MHP’Lİ BİR AK PARTİLİ SEÇİME KATILMADI

Denetim seçimlerinin yapıldığı meclis oturumuna MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Garip ve Ak Parti Pamukkale Gençlik Kolları Başkanı Nail Şan oturuma katılmadılar.

Denetim komisyonunun ardından çıkan sonuç üzerine Başkan Örki ve meclisi bir hayli şaşırttı.

İLGİNÇ DAĞILIM

5 meclis üyesi olan MHP 32 oy aldı. 15 meclis üyesi olan Ak Parti’nin oyu 18’de kaldı. 9 üyesi bulunan CHP 24 oy alırken, 7 üyesi olan İyi Parti’nin adayı 25 oy aldı.  Bu sonuçlardan sonra kulisler hareketlendi. MHP – Ak Parti ittifakı ile CHP-İyi parti ittifakı arasında ki dağılım çok konuşulacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 17:35

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER