banner346
banner19

Gürlesin, '2016 yatırım yılı olacak'

denizli haber , pamukkalehaber.com, Gürlesin, “2016 yatırım yılı olacak”

Gürlesin, '2016 yatırım yılı olacak'
banner20
banner243

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Pamukkale İlçesinde, il genelinde tüm vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Gürlesin, 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da Pamukkale İlçesi’nde yatırım atağının süreceğini, dev projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, tüm vatandaşların yeni yılını kutlayarak, “Modern ve her ihtiyacı giderilmiş bir Pamukkale İlçesi noktasında 2015 yılında çok verimli çalışmalara imza attık. Dev üst yapı hamlemizde önemli bir mesafe aldığımız 2015 yılında, 68 mahallemizin her birine dokunarak yatırımlarımızı ardı ardına gerçekleştirdik. 320 bin nüfusu ile 24 ilden daha büyük konumda yer alan ve Denizli’nin en büyük ilçesi Pamukkale olarak, yeni çalışmalarla, yatırımlarla yoğun bir şekilde geçecek 2016 yılına heyecanla hazırlanıyoruz. 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da yoğun bir çalışma takvimi ve yatırım atağı ile birçok projeyi inşallah hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın teveccühü ile 30 Mart’ta görev bize emanet edildiğinde ‘Pamukkale’de yaşamak bir ayrıcalık olacak’ sloganıyla çalışmalarımıza başlamıştık. Yine aynı çalışma azmiyle tamamladığımız bu yılda olduğu gibi 2016 yılını da ‘Yatırım Yılı’ olarak görüyoruz” dedi.

 

“DEV YATIRIMLAR GELİYOR”

Yeni yılda Pamukkale İlçesi’nde her alanda yatırım atağının süreceğini belirten Başkan Gürlesin, “68 mahallemizin tüm ihtiyaçlarını gidermek noktasında üst yapı hamlemiz devam edecek. Park, yeşil alan çalışmalarımızla yeşil bir Pamukkale yolunda 2016 önemli bir yatırım yılımız olacak. Can ve mal güvenliğini sağlamaya destek olmak amacıyla mahallelerimizde kurduğumuz mobese kamera sistemleri yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şehir merkezinin en acil ihtiyaçlarından birisi olan otopark konusunda ciddi bir yatırım atağına çıkıyoruz. İki ayrı noktada yapacağımız katlı otoparkların inşasına başlayacağız. Bu arada 4 üst geçit yaparak yaya ve trafik güvenliğine katkı koyacağız. Projesi tamamlanan Dokuzkavaklar Semt Hastane binasının inşasını Pamukkale Belediyesi olarak biz yapacağız. Bölgemize hitap edecek olan bu yatırımın tamamlanması ile sağlık ihtiyacı noktasında önemli bir hizmet ilçemizde başlamış olacak. Ayrıca Bağbaşı’na Denizli’nin en iddialı projelerinden birini yapımına başlıyoruz. Toplam maliyeti 40-50 milyon lirayı bulması beklenen Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’ni halkımızın hizmetine sunacağız. 26 bin metrekareyi içine alan yaşam merkezi bölgeye hayat verecek. Burada kreş, çok amaçlı salon, konferans salonu, fuaye ve sergi salonları, buz pisti, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları ve etüt merkezi yer alacak. Tamamlandığında Denizli için büyük önem taşıyan bir yaşam merkezinin eksikliği giderilecek. Yine bütçemizden ilçemizde bulunan okullarımızın fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi, okullarımızın eksikliklerinin tamamlanması noktasında atağımız sürecek” dedi.

 

“SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖNCELİĞİMİZ”

2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında sosyal belediyecilik ilkesi noktasında çalışmalara, projelere devam edeceklerini belirten Başkan Gürlesin, “20 ayını tamamlayan Pamukkale Belediyemiz, belediyecilik hizmetleri yanı sıra sosyal belediyecilikte de ortaya koyduğu projelerle örnek olduğunu düşünüyorum. İhtiyaç sahibi ailelerimiz başta olmak üzere eğitimden kültüre, sanatsal aktivitelerden engellilere yönelik aktivitelere, sağlıktan sosyal yardımlara dahası vatandaş memnuniyeti odaklı onlarca projeyi yeni bir belediye olmamıza rağmen hayata geçirdik.

Yardıma muhtaç ailelere ayni ve nakdi yardımlar yapan Pamukkale Belediyemiz, yaşlı çift ya da yalnız yaşayan yaşlı vatandaşların evlerine giderek başta temizlik olmak üzere, sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde tüm camilerin belirli bir periyotta temizlikleri yapılırken, ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan çocuklarına eğitim yardımları yapılarak, sıkıntısız bir eğitim hayatı geçirmelerine destek sağlanıyor. İhtiyaç sahibi engellilere yönelik tekerlekli ve akülü sandalyelerin dağıtımının yanı sıra engellerin aşılmasına yönelik projeler hayata geçiriliyor. Yeni bebeği olan aileler bir bir ziyaret edilerek, bir bebeğin ihtiyaç duyacağı tüm malzemelerin içinde yer aldığı bir çanta ve battaniye hediye ediliyor. Pamukkale İlçesi’nde belirli noktalara konulan ikram çeşmeleriyle de yazın meşrubat gibi soğuk içecekler, kışın ise çorba gibi sıcak içecekler halka ikram ediliyor. Pamukkale Belediyesi ayrıca evlenenlere, öğrencilere ve amatör sporculara destek olunması uygulaması noktasında yeni projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Pamukkale İlçe halkına yönelik sanatsal ve kültürel etkinliklere imza atılıyor. 7’den 77’ye her vatandaşımızı kapsayacak sosyal projelerimizle Pamukkale Belediyemiz, bu alanda da örnek teşkil etmeye devam edecek. Yeni yılın ülkemize ve insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER