banner19

GÜRLESİN, 'GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR'

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Gürlesin, vatanı, milleti için canını ortaya koyan gazilerin eşsiz kahramanlıkları…

GÜRLESİN, 'GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR'
banner20

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak şehit aileleri ve yakınlarına olduğu gibi gazi ve yakınlarının her zaman destekçisi olduklarını belirtti. 1921 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiğini söyleyerek, 19 Eylül’ün önemli bir tarih olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, “Vatanımız uğruna canlarını hiçe sayan tüm gazilerimize ve geride bıraktıkları ailelerine, sevdiklerine destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Pamukkale Belediyesi olarak, gazilerin her zaman yanlarında olarak onların yalnız olmadıklarını hissettirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Gürlesin, “Vatan, Bayrak, Millet bizler için ne kadar değerlisi ise vatanı uğruna canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizde bizler için o kadar değerlidir. Gazilerimize, ailelerine ve şehit ailelerine hak ettikleri değeri vermek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Başkan Gürlesin, göreve geldiği günden bu yana, gazileri Bursa ve İstanbul gezisi düzenlediklerini, öncesinde törenlerden gazilik unvanlarına yakışır şekilde geçmeleri için, tören kıyafetleri A’dan Z’ye hediye ettiklerini; yine 2015 yılında da Kıbrıs Savaşı’nın 41. yılında gazileri ve ailelerini Kıbrıs’a gönderdiklerini ve dernek binalarının 24 saat kameralarla güvenliğinin sağlanması için gereken çalışmaları yaptıklarını söyledi. Son olarak Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, tarihi altın harflerle kazılmış zaferlerle dolu bir milletin şehitlerinin ve gazilerinin her zaman yerinin özel ve değerli olduğunu belirterek, “Bu bilinçle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14