banner304
banner19

Gürlesin, 'Meydanlarda Demokrasi Nöbetine Devam'

Gürlesin, “Meydanlarda Demokrasi Nöbetine Devam”

Gürlesin, 'Meydanlarda Demokrasi Nöbetine Devam'
banner20
banner243

Ordu içindeki FETÖ yanlısı askerlerin 15 Temmuz’da kalkıştığı ve püskürtülen darbe girişimi sonrası halk alanları doldurarak demokrasiye sahip çıkmaya devam ediyor. Denizli’de binler demokrasi nöbetinin 4. gününde de Delikliçınar Meydanı’nı bayrakları ile doldurarak darbeye karşı tek ses tek yürek olmayı sürdürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, akşamdan namazından sabah namazına kadar vatandaşlarla birlikte omuz omuza demokrasi nöbeti tuttuklarını ifade ederek, “Ne kadar süre nöbet tutmamız gerekirse o zamana kadar meydanları terk etmeyeceğiz” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ üyesi askerlerin 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimini, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Emniyet Güçleri, TSK ve demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan Türk halkı tam bir dayanışma içinde geri püskürttü. O günden bugüne ülkede 7’den 70’e vatandaşlar gece gündüz meydanları boş bırakmıyor. Denizli’de de Delikliçınar Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine her gün on binler ellerinde bayraklarla katılarak sabah namazına kadar nöbet tutuyor. Nöbetin 4. gününde de meydan vatandaşların yoğun katılımıyla hınca hınç doldu. Demokrasi nöbetinde her gün olduğu gibi vatandaşlarla omuz omuza bir arada olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ne kadar süre nöbet tutmamız gerekirse o zamana kadar meydanları terk etmeyeceğiz” dedi.

 

“DEMOKRASİ ATEŞİNİ KİMSE SÖNDÜREMEZ”

Türkiye Cumhuriyeti’ni, güçsüz kılmak, demokrasi yolundan çıkarmak isteyen FETÖ yapılanması hainlerin, kendisini bir kez daha darbe girişimiyle gösterdiğini belirten Başkan Gürlesin, “Bu gözü dönmüş vatan haini caniler, devletin, milletin silahını, millete doğrultarak halkına ateş açmış, savaşta dahi bombalanmamış olan halkın iradesinin simgesi Millet Meclisine bomba atmış, güvenlik güçlerine saldırmışlardır. Bu vatan hainlerinin yaptıkları terör eylemi öncelikle demokrasimizi daha sonra da TBMM’yi vurarak bütün Türkiye Cumhuriyeti’ni zapt altına alarak, bütün Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliğine kast etmek olmuştur. Ama unuttukları bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve O’nu sevip sayan milyonların olduğuydu. Yüce Türk Milleti bu gibi girişimlere göz açtırmayıp canını, malını, her şeyini ortaya koyarak püskürtmüş olduğu bu kalkışmayı meydanlarda bekleyerek Demokrasi Nöbetini tutmaya devam etmektedir. Bizler de tabi ki vatandaşlarımızın yanında onlarla birlikte omuz omuza meydanlardayız. Oradaki vatandaşlarımızla birlikte Demokrasi nöbetimizi, ‘Nöbet bitti’ diyene kadar devam ettireceğiz. Denizli demokrasiye ne kadar çok sahip çıktığını Cuma gecesinden bu yana Delikliçınar Meydanı’nda toplanarak gösteriyor. Her akşam daha da artarak Denizli halkı demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Burada herkes elinde Türk bayrağı ile darbecilere karşı tepkisini ortaya koyuyor. Bizler demokrasiye sahip çıkmak için sabahlara kadar meydanlarda olacağız. Göstermiş oldukları bu cansiperane davranıştan dolayı bütün nöbet arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14