banner346
banner19

Gürlesin Muhtarlara Dev Projeleri Anlattı

denizli haber, pamukkalehaber.com, Gürlesin Muhtarlara Dev Projeleri Anlattı

Gürlesin Muhtarlara Dev Projeleri Anlattı
banner20
banner243

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 68 mahalle muhtarıyla buluştuğu istişare toplantısında 2016 yılında yapılacak 100 milyon lirayı bulan 16 vizyon projeyi paylaştı. 2 yıl içerisinde hizmetlerle Pamukkale İlçesinin ulaştığı konumun çok iyi olduğunu aktaran Başkan Gürlesin, “1 yıl sonra daha da iyi olacağız. Modern bir Pamukkale yolunda dönemimiz sonunda inşallah büyük bir hizmet etabını tamamlamış olacağız” dedi.

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru başkanlığında Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, PTT Denizli Başmüdürü Zekai Özkan, ilçe kurum müdürleri ve ilçede yer alan 68 mahallenin muhtarı katıldı. Başkan Gürlesin ve Kaymakam Beyru, toplantı salonunda muhtarların istek, talep ve yatırım odaklı fikirlerini dinledi. 2 saate yakın süren toplantıda birçok konu üzerinde istişareler yapılarak çözüm odaklı görüşmeler yapıldı.

 

“BU TOPLANTILAR ÇOK ÖNEMLİ”

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, ilçede her noktada hizmetin tam ulaşması ve eksikliklerin belirlenmesi, sorunların çözümü için her 3 ayda bir gerçekleştirdikleri bu toplantıların önemine vurgu yaptı. Kaymakam Beyru, Pamukkale İlçesinde muhtarların mahalleleriyle ilgili her türlü isteği ve sorunu paylaştığı bu toplantıda aktarılan isteklerin bir bir not alındığını ve sorunlarla ilgili çözüm noktasında gerekenin yapılacağını söyledi. Kaymakam Beyru, belediye çalışmaları noktasında ise Başkan Gürlesin’in ortaya koyduğu çalışmaların, projelerin ilçenin kalkınmasında, sıkıntıların aşılmasında büyük katkılar sunduğunu belirterek, özverili çalışmalarından dolayı Başkan Gürlesin’e teşekkür etti.

 

“HİZMET ATAĞINDAYIZ”

‘Muhtarlar bizim mesai arkadaşlarımız’ diyen Başkan Gürlesin ise, uyum içerisinde muhtarlarla el ele çalıştıklarını tek amaçlarının Pamukkale halkına in iyi hizmeti götürme yarışında olduklarını söyledi. İlçede 2 yılda geldikleri noktanın hizmet anlamında, ilçenin ihtiyaçları anlamında çok iyi noktada olduğunu aktaran Başkan Gürlesin, “İddia ediyorum 1 yıl sonra daha da iyi durumda olacağız. Dönemimiz sonunda ise Pamukkale İlçemizde önemli bir hizmet etabını bitirmiş olacağız. Hizmet yolunda geceli gündüzlü çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

DEV YATIRIMLARI ANLATTI

2016 yılında dev yatırımların hayata geçeceğini muhtarlarla paylaşan Başkan Gürlesin, “Pamukkale İlçemizin, 68 mahallemizin ihtiyaçları noktasında, halkımızın mutluluğu, sağlığı ve huzurunu sağlamak anlamında bu yıl 16 vizyon projemize başlayacağız. Yaklaşık maliyeti ise projelerin 100 milyon lira. Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’ni halkımızın hizmetine sunacağız. Projesi tamamlanan Dokuzkavaklar Semt Hastane binasının inşasını Pamukkale Belediyesi olarak biz yapacağız. Bu yıl bu önemli sağlık kompleksinin temelini atacağız. Bölgemize hitap edecek olan bu yatırımın tamamlanması ile sağlık ihtiyacı noktasında önemli bir hizmet ilçemizde başlamış olacak. Yine nüfus oranlarına ve ihtiyaca göre ‘Yeni Nesil Kapalı Pazaryerleri.’ Bu yapılarımız sadece kapalı Pazar yeri değil, düğün, nişan, mevlit ve benzeri organizasyonlar için bir düğün salonu, kreş, geleceğimiz çocuklarımız için etüt merkezi, taziye salonu ve belediye ve kamu kurumlarımızın hizmet vereceği birimlerinde içinde olacağı dev bir kompleks olacak. 2016 yılında Aktepe ve Dokuzkavaklar mahallemizde yapacağımız bu kompleksleri, yine ihtiyaçlar noktasında inşa edeceğiz. Şehir merkezinin en acil ihtiyaçlarından birisi olan otopark konusunda ciddi bir yatırım atağına çıkıyoruz. İki ayrı noktada yapacağımız katlı otoparkların inşasına başlayacağız. Yine belediyecilik anlamında çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER