banner346
banner19

PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN İMAR BARIŞI DANIŞMA OFİSİ

PAMUKKALE HABER

PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN İMAR BARIŞI DANIŞMA OFİSİ
banner20
banner243

Pamukkale Belediyesi mevzuata aykırı yapılara yasal düzenleme konusunda uygulanacak olan ve kamuoyunda “İmar Barışı” olarak bilinen konuyla ilgili olarak Pamuk Kafe’de danışma ofisi oluşturdu. “Bu büyük sorunla ilgili imar barışı vatandaşlara kolaylıklar getiriyor” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Belediyelerin asli görevi olmamasına rağmen, Pamukkale Belediyesi olarak bir ilke imza attık ve 26 Haziran Salı gününden bu yana vatandaşımızı bilgilendirmek, yardımcı olmak için belediyemiz bünyesinde İmar Barışı Danışma Ofisi açtık” dedi.

Türkiye’de son 50 yılın en büyük sorunu İmar Barışı ile çözülüyor. Pamukkale Belediyesi, e-devlet üzerinden yapılacak başvurularda vatandaşların sorun yaşamamaları için YSE bulunan ana hizmet binasında İmar Barışı Danışma Ofisi oluşturdu. “İmar Barışı nedir?”, “Kimlerin imar barışına ihtiyacı var?”, “İmar barışına nasıl başvurulur?” konularında bilgilendirmenin yapıldığı ve vatandaşların başvurularını da anında yapmasının sağlandığı danışma ofisinde vatandaşlarla bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Hükümetimizin yaptığı devrim niteliğindeki bu düzenleme ile binlerce vatandaşımızın mağduriyeti ortadan kalkmış olacak” dedi.

SON BAŞVURU 31 EKİM 2018

“Hükümetimizin imar barışı ile aldığı başvuruları almaya başladık” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak birçok alanda hizmet veriyoruz. Ama normalinde kendi asli görevimiz olmayan konulara da eğilmeye çalışıyoruz. Tabi bizim amacımız insan odaklı. İnsanlarımızın daha iyi hizmet alması ve mutlu olması noktasında hizmet vermeye çalışıyoruz. Hükümetimizin aldığı karar sonrasında bu imar barışı düzenlemesi binlerce vatandaşımızın mağduriyetini giderecek. Bildiğim kadarıyla 13,5 milyon binayı ilgilendiriyor. Bu konuda vatandaşlarımıza verilen belli bir süre var. Bu süre içinde de normalinde kanunun verdiği bu görev çevre şehircilik il müdürlüğüne verildi.

Bizde, malumunuz Denizli’de 19 ilçe var. 19 ilçe içinde nüfusu da en fazla olan en büyük olan Pamukkale ilçesi. Bu anlamada bize de büyük bir görev düştüğünü düşündük. Günlük belli oranda birçok başvuru yapacak vatandaşımıza yardımcı olmak istedik. 26 Haziran Salı gününden itibaren bu hizmeti vermeye başladık. Hiçbir belediye böyle bir çalışma yapmamıştır. İlklere imza atmaya devam ediyoruz. Asli görevimiz olmamasına rağmen, vatandaşımızın mağdur olmaması için, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’müzle birlikte iki koldan vatandaşlarımızın kanunun verdiği tüm haklardan eksiksiz, hatasız yararlanması için çalışıyoruz. Ben emeği geçen başta İmardan sorumlu başkan yardımcım ve imar müdürlüğü personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Gürlesin, “Ana hizmet binamız içerisinde bulunan Pamuk Kafe’de oluşturduğumuz İmar Barışı Danışma ofisimizde, İmar barışı kapsamında karşılaşılan yoğun başvuru nedeniyle ilçemiz sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarımızın mağduriyetinin önlenmesi için Pamukkale Belediyemizce imar barışı kapsamındaki müracaatlara bilgilendirme ve başvuru yapılmasında yardımcı olunmaktadır. İnşaallah bu düzenleme ile Pamukkale İlçe’mizde onlarca vatandaşımızın mağduriyeti giderilmiş olacak” diye konuştu. Başkan Gürlesin ayrıca vatandaşları uyararak başvuruların 31 Ekim 2018 tarihinde son bulduğunu belirterek vatandaşların bu süre içerisinde kesinlikle başvuru yapmalarını istedi. Vatandaşlar ise uygulamadan dolayı Pamukkale Belediyesi ve başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER