banner19

Pamukkale Belediyesi'nden Önemli Bir Fırsat

Pamukkale Belediyesi’nden Önemli Bir Fırsat

Pamukkale Belediyesi'nden Önemli Bir Fırsat
banner20
banner243

Pamukkale Belediyesi, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında Belediyeye borcu bulunan vatandaşlara çağrıda bulundu. Açıklamada 31 Ekim’e kadar başvurulması durumunda kanun kapsamına giren borçların gecikme faizi, vergiye bağlı cezaların hepsinin silindiği ve ayrıca taksit imkânları sunulduğu belirtildi.

Pamukkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada yapılandırma süreci ile ilgili şu bilgilere yer verildi, “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanun 19 Ağustos günü Resmi Gazetede yayımlandı. Bu kanun ile belediyelere ilan ve reklam vergileri, çevre temizliği, arazi, arsa, harç, ücret, katılma payları gibi borcu olanlara büyük ödeme kolaylığı sağlanıyor. Bu kanun ile vatandaşlarımız;  ödeme vadesi 30 Haziran 2016 tarihi ve öncesine ait birikmiş borçlarını yeniden yapılandırmakta, gecikme zammı ile gecikme faizi yükünden kurtulmakta, borçlarını çok sayıda imkanla taksitlendirme gibi birçok kolaylığı ve fırsatı yakalıyor. Vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmeleri için 31 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar Pamukkale Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.”

“ÖNEMLİ BİR FIRSAT”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, borcu olan vatandaşların birçok artı sağlayan bu süreci kaçırmamasını isteyerek, “Birçok alanda olduğu gibi vatandaşlarımızın belediyelere yönelik borçlarının da yapılandırıldığı ve borç faizlerinin silindiği yasal düzenleme yürürlükte. Vatandaşlarımıza birçok artı değer sağlayan kanun kapsamında ilçemizde vatandaşlarımız belediyemize gelerek borçlarının gecikme faizi yükünden kurtularak, taksit imkânlarıyla borçlarını ödeyebilir. 31 Ekim’de son bulacak bu süreci ben vatandaşlarımızın kaçırmamasını öneriyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14