banner346
banner19

Pamukkale'de Karla Mücadele Başladı

Pamukkale Belediyesi ekipleri kar yağışının etkili olduğu Pamukkale ilçesinin yüksek kesimlerinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe halkının kar yağışının oluşturduğu olumsuzluklardan etkilenmemesi adına kar yağışı ile birlikte tuzlama ve küreme çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Pamukkale'de Karla Mücadele Başladı
banner20

Denizli Haber - Pamukkale Belediyesi ekipleri, özellikle ilçenin yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte cadde ve sokaklarda küreme ve tuzlama çalışmalarının başladı. Kar nedeniyle yolda kalan vatandaşları kurtardı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kış aylarının girmesiyle birlikte kar yağışına hazır olduklarını belirterek, “Hava durumunun kötüleşmesi ihtimaline karşı ekiplerimiz her an hali hazır durumda idi. Ekiplerimiz ilçemizin yüksek kesimlerinde kar yağışının başladığı saatlerden itibaren kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Gayretli, özverili ve aralıksız şekilde çalışmalara devam ediliyor. İlçe halkımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri, rutin günlük yaşantılarına devam edebilmeleri için çalışmalarımız sürecektir. Yaşanabilecek don ve buzlanmaya karşı sürücülerimizin de dikkatli olmalarını, zorunlu olmadığı sürece trafiğe çıkmamalarını, zincir ve çekme halatı bulundurmalarını önemli tavsiye ediyorum”dedi.

YOLDA MAHSUR KALMIŞ VATANDAŞ KURTARILDI

Pamukkale Belediyesi ekipleri, ilçenin yüksek kesimleri olan Cankurtaran Mahallesi, Akdere Mahallesi gibi kar yağışının yoğun olduğu yerlerde karla mücadele çalışmaların yürütürken, yolda mahsur kalan vatandaşları da kurtarıyor. Pamukkale Belediyesi ekipleri, Akdere Mahallesi’nde yoğun kar yağışı sebebiyle mahsur kalan Ümmet Durmuş isimli vatandaşın aracının çalışmasına ve karın kapattığı yolu açarak yardımcı oldular. Vatandaş Ümmet Durmuş, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki başta olmak üzere Pamukkale Belediyesi ekiplerine, etkili karla mücadele çalışmaları için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 16:17

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER