banner346
banner19

PAMUKKALE'DE ŞAMPİYON DEVELİSPOR

Pamukkalehaber / Denizli Haber / Pamukkalebelediyesi futbol turnuvası

PAMUKKALE'DE ŞAMPİYON DEVELİSPOR
banner20
banner243

Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen “Pamukkale’de 2. Futbol Şöleni Sonbahar 2015 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda mutlu sona ulaşan takım belli oldu. Kuşpınar sahasında oynanan maçlar sonunda Uzunpınarspor’u 5-3 yenen Develispor, averajla mutlu sona ulaştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Centilmence geçen maçlarda mücadele eden takımları kutluyorum. Bu turnuvamız her yıl ilkbahar ve sonbaharda devam edecek” dedi.

 

Pamukkale Belediyesi tarafından ilki Haziran ayında yapılan “Pamukkale’de Futbol Şöleni”nin ikincisi tamamlandı. 30 Ekim’de 45 mahalleden 64 takımın katılımı ile başlayan “Pamukkale’de 2. Futbol Şöleni Sonbahar 2015 Halı saha Futbol Turnuvası’nda grup maçlarının ardından 2 eleme turuyla 5 takım final grubuna yükseldi. Tek devreli lig usulüne göre yapılan final grubu maçlarının son gününde yapılan 2 maçta adeta nefesler kesildi.

 

FİNAL KUŞPINAR’DA İDİ

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan 10 sahada toplam 169 müsabaka yapıldı. Final grubunun son haftasındaki maçlarda heyecan oldukça yüksek oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de izlediği müsabakaları Pamukkale Belediye Başkan Yadımcıları Selim Arkan, Türkay Gözlükaya, Veli Demir ve Adnan Kaya ile birlikte meclis üyeleri Turgut Özkan ve İbrahim Çelebioğlu, Milli Eğitim Pamukkale İlçe Müdürü Reşat Erdoğan, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş da takip etti. İlk maçta GözlersporMehmetcikspor’u 6-5 yendi. Final maçında ise Develispor ile Uzunpınarspor takımları karşılaştı. Son maça 9 puanla lider olarak giren Uzunpınarspor’a şampiyon olmak için 1 puan yetiyordu. 6 puanla son haftaya giren Develispor ise zorlu maçtan 5-3 galip ayrılarak 1 gol averajıyla mutlu sona ulaştı. Develisporlular maç sonunda büyük sevinç yaşadı.Uzunpınarspor’un ikinci olduğu turnuvada, Mehmetcikspor üçüncü, Gözlerspor dördüncü ve İncilipınarspor ise beşinci sırada yer aldı.

 

KUPALAR VERİLDİ

Sporseverlerin de büyük ilgi gösterdiği final grubu maçları sonunda ödül töreni düzenledi.Turnuvada dördüncü olan Gözlerspor’un madalyalarını Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya ve meclis üyesi İbrahim Çelebioğlu verdi. Turnuvada üçüncü olan Mehmetcikspor’un kupa ve madalyalarını ise Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Veli Demir ve meclis üyesi Turgut Özkan verirken, turnuvada şampiyonluğu averajla kaybeden Uzunpınarspor’un kupa ve madalyalarını da Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan ve Adnan Kaya verdi. 63 takımı geride bırakarak mutlu sona ulaşan Develispor’un kupa ve madalyaları ise Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin verdi.

 

TURNUVALAR DEVAM EDECEK

Büyük coşkunun yaşandığı ödül töreninde konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu turnuvayı ikinci kez düzenledik. 45 mahalleden 64 takım bu turnuvaya katıldı. Belediyemiz tarafından yapılan 10 halı sahada maçlar oynandı. 169 maçta takımlar büyük heyecan yaşadı. Bizim bu turnuvadaki amacımız mahalleler arasındaki kaynaşmayı sağlamak. Bunu başardığımızı görmek güzel. Turnuvamız bundan sonra ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez gerçekleşecek. Şimdiden 2016 yılının Nisan ya da Mayıs ayında 3. turnuvayı yapacağız. Yine bu şölene katılımın yüksek olmasınıbekliyoruz. Turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyor,dereceye giren takımları ve şampiyon olan Develispor’u kutluyorum” dedi. Ödül töreni sonunda dereceye giren takımların sporcuları ile protokol mensupları bir araya gelerek günün anısına objektif karşısına geçtiler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER