banner317
banner19

Pamukkale'yi görmeyen kalmayacak

Pamukkale’yi görmeyen kalmayacak

Pamukkale'yi görmeyen kalmayacak
banner20
banner243

Pamukkale Belediyesi  düzenlediği etkinliklerle ilçede Pamukkale’yi görmeyen kimsenin kalmamasını amaçlıyor.Pamukkale Belediyesi, ilçedeki tüm okullarda ögretmen, ögrenci ve velilere yönelik Pamukkale ve Karahayit’a gezi programi düzenlemeye basladi. Ilk grup UNESCO Dünya Kültür Mirasi Pamukkale ve Karahayit’i gezdiriyor.

Pamukkale Belediyesi’nin düzenledigi Pamukkale Kaymakamligi ve Ilçe Milli Egitim Müdürlügü’nün destek verdigi Pamukkale ve Karahayit gezisi projesi,büyük beğeni topluyor.   Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, burada yaptigi açiklamada proje hakkinda bilgi verdi:

‘Okullarimiz bizim için çok önemlidir. Okullarimizi ayri bir yerde tutuyoruz. Çocuklarimiz ise bizim gelecegimizdir. Çocuklarimizin gelecegi için farkli projeler sunmak ve gelecege hazirlamak zorundayiz, olumlu yönde daha farkli ne yapabiliriz derdindeyiz. Belediyenin görevi sadece alt yapi üst yapi yapmak degildir. Ögrencilerimize, ögretmenlerimize ve velilerimize bir seyler verebiliyorsak biz o zaman mutluyuz. Bu anlamda egitime yönelik projeler hazirliyoruz. Bunlardan bir tanesi de Pamukkale Ilçesi sinirlari içindeki okullarimizdaki okullarda basarili olan ögrencileri Pamukkale’yle bulusturmak istiyoruz. Belki gidenler vardir ancak azinlikta kaldigini düsünüyorum. Basarili ögrencilere tesvik olmasi ve basariyi ödüllendirmek istiyoruz. Her okuldan birer otobüs basarili ögrenci, velileri ve 6 ögretmeni Pamukkale’yi gezdirecegiz. Veliler gelmez ise onlarin kontenjanini ögrenci ve ögretmenlerimizle dolduracagiz. Ilk defa yeni yapilan bir projedir. Buradan baslatiyoruz. Tüm okullarda bunu uygulayacagiz. Çocuklarimizi mutlu olmak istiyoruz. Inaniyorum ki yüzde 80 dolayinda ögrencimiz Pamukkale’yi görmemistir. Bizim ilçemizde Pamukkale’yi görmeyen ögrenci kalmayacak. Biz buna köprü olmazsak görevimizi yapmiyoruz demektir.’

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14