banner317
banner19

Üreticinin Yanında Olan Belediyecilik

Üreticinin Yanında Olan Belediyecilik

Üreticinin Yanında Olan Belediyecilik
banner20
banner243

Turizm ve sanayinin yanı sıra tarım ve hayvancılıkta da önemli bir potansiyele sahip Pamukkale Belediyesi de, ilçede hayvancılığın gelişimine katkı sağlamak noktasında veteriner hekim ve yardımcı sağlık personelinden oluşan Hayvan Sağlığı Ekibini kurarak sahada ücretsiz  çalışmalar gerçekleştiriyor.

68 mahalle ve 331 bin nüfusuyla Pamukkale İlçesi, 26 ilden daha büyük konumda. Yılda yaklaşık 2 milyon turistin ziyaret ettiği Beyaz cennet Pamukkale’yi ilçe sınırlarında barındıran ilçede ayrıca  Karahayıt, Pamukkale ve Akköy olmak üzere termal sağlık merkezi yer alıyor. Şifa merkezi Pamukkale İlçesi, turizmin yanında önemli bir de sanayi şehri konumunda. Bunun yanında ise ilçede tarım ve hayvancılıkta başı çekiyor. Pamukkale Belediyesi, özellikle hayvancılık konusunda üreticiye destek olmak, hayvancılığın gelişimini en iyi şekilde sağlamak amacıyla bir veteriner ve yardımcı sağlık personelinden oluşan Hayvan Sağlığı Ekibini kurarak çalışmayı başlattı.

“ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ”

Her zaman üreticinin yanında olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizde tarımsal anlamda ciddi bir arazi yapısı bulunmakta ve üretim yapılmaktadır. Bunun yanında ilçemizde hayvancılıkta gelişimini sürdürmektedir. Bu nedenle hem tarım hem de hayvancılık, bizim önem verdiğimiz konuların içerisinde yer almakta. Tarımsal anlamda yaptığımız çalışmaların yanı sıra ilçemizde hayvancılığın gelişimine katkı sunmak, üreticimize destek olmak amacıyla Hayvan Sağlığı Ekibini kurduk. Sahada çalışmaya başlayan ekibimiz, her gün mesai saatleri içerisinde mahalle mahalle dolaşarak muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla iş birliği halinde üreticilere ziyaretlerde bulunarak, besihanelerin gerekli kontrollerini yapıyor, eksik ve sorunların giderilmesine yönelik bilgilendirmede bulunuyor, hayvanlar sağlık taramasından geçiriliyor. Varsa hasta hayvanların teşhisleri yapılarak hastalığa sebep olan olumsuzlukların giderilmesi ve tedavisi yönünde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bu çalışmamızın tüm üreticilerimize önemli bir destek sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14