Denizli Haber - İslamı araştıran ve kendi isteğiyle Müslüman olmayı tercih eden Romanya uyruklu Francıs Balınt, Merkezefendi İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasimi ile Müslüman oldu. Merkezefendi Müftülüğü Şube Müdürü Adem Ünsal’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve duygulu anların yaşandığı ihtida merasiminde, İlçe Müftüsü Talat Özmet, Francıs Balınt'a İslam'ın temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

PAÜ yönetimi öğrenci yemek zammını geri çekti PAÜ yönetimi öğrenci yemek zammını geri çekti

FRANCIS BALINT’IN YENİ İSMİ “ATİLLA” OLDU

Francıs Balınt kendisine yeni isim olarak “Atilla” ismini seçti. Müslüman olmak için İslamiyeti araştırdığını ifade eden ve kendi arzusuyla Kelime-i Şehadet getiren Francıs Balınt, Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum” dedi.

“ATİLLA KARDEŞİMİZİN GÜZEL DİNİMİZİ ÖĞRENDİKÇE DAHA ÇOK SEVECEĞİNDEN EMİNİM”

İhtida merasiminde konuyla ilgili konuşan İlçe Müftüsü Talat Özmet de “Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Atilla kardeşimizi tebrik ediyorum. Atilla Kardeşimizin güzel dinimizi öğrendikçe daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir yaşam sürdürebilmeyi nasip etsin” dedi.

Müslüman olan Francıs Balınt’a İlçe Müftüsü Talat Özmet tarafından ihtida belgesi takdiminden sonra Kur’an-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye edildi.