banner346
banner19

Çalışmalar devam ediyor!

Denizli haber/pamukkalehaber.com/Çalışmalar devam ediyor

Çalışmalar devam ediyor!
banner20
banner243

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi OSB Müdürlüğü’nde sigara bırakanlar için ödül töreni düzenlendi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinin organizasyonu ve Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün destekleri ile açılmış olan PAÜ Hastanesi OSB Sigara Bırakma Polikliniği sigara konusunda duyarlılığı arttırarak sigarayı bırakmak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla 23 Şubat tarihinden itibaren çalışmaya başlamıştır. İlgili yönetmelik kapsamında gereken bütün donanımlara sahip olan bu polikliniğimizde Uzman Dr. Emel DİKBAŞ’ın yönetiminde 3 aylık süre sonunda polikliniğe başvuran 130 kişiden 50’si sigarayı bırakmıştır. Polikliniğe başvuranların 12’si eşiyle birlikte, 24’ü arkadaşları ile birlikte sigarayı bırakmıştır.

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinlikleri çerçevesinde bırakan kişilerin hem kendileri açısından hem de içinde bulunduğumuz toplum açısından çok önemli olan sigarayı bırakma kararı ve bunu sürdürmedeki azim ve iradelerini kutlamak amacıyla 02.06.2015 tarihinde sertifika töreni düzenlenmiştir.

Sigara bırakanların katılımıyla gerçekleşen ve ilgi ile izlenen toplantının açılış konuşması Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali İhsan BOZKURT tarafından yapılmıştır.

Denizli Sağlık Müdürü Dr. Şükrü ARPACI, Denizli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Veli KILINÇARSLAN, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali İhsan BOZKURT, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Tanju BEŞTAŞ ve diğer yetkililer ile Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet gösteren firma çalışanlarından sigarayı bırakan kişilerin katıldığı toplantıda sigarayı bırakan kişilere birer sertifika ve hediye verilmiştir.

Tütün ile mücadelede kurumlarımızın ortak çabası ile kurulmuş olan bu polikliniğimizin çalışmaları artarak sürdürülecektir. Sigarasız ve sağlıklı yaşam dileğiyle.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14