banner346
banner19

Cildi ışıl ışıl parlatıyor yorgunluğu yok ediyor

Bağışıklık sisteminin desteklenmesi için alınan vitaminlerden biri olan C vitamini, kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdak dokunun, diş etlerinin, cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. C vitaminin vücudun en büyük antioksidanı olduğunu ifade eden Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç, “Vücut tarafından üretilemediğinden dışarıdan takviye olarak alınabilir” diye konuştu.

Cildi ışıl ışıl parlatıyor yorgunluğu yok ediyor
banner20
banner243

Denizli Haber - Vatandaşlar yeni tip korona virüs sürecinde bağışıklığı güçlendirmek için farklı yöntemlere başvurarak vitamin takviyesi yapıyor. Alınan vitamin takviyelerinin arasında bulunan C vitamininin birçok faydası ortaya çıktı.

"CİLDİ YENİLİYOR, YORGUNLUĞU AZALTIYOR"

L-askorbik asit veya Askorbik asit olarak bilinen C vitaminin suda çözünen bir vitamin olduğunu hatırlatan Dr. Ebru Koç, "C vitamini hem hücre içi hem hücre dışında suda eriyen bir antioksidan olarak görev yapmaktadır. Vücudun ilk basamak antioksidan korunmasını sağlar. Başka bir deyişle vücudun en önemli antioksidanıdır. C vitamini, kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdak dokunun, diş etlerinin, cildin yenilenmesine katkıda bulunur. Kolajen üretimine, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, demir emiliminin arttırılmasına da katkıda bulunur” dedi.

"DİNÇ VE GÜÇLÜ HİSSETMEK İÇİN C VİTAMİNİNİ EKSİK ETMEYİN"

C vitaminin dışarıdan takviye olarak alınabileceğini ifade eden Dr. Ebru Koç, "Bu sebeple dışarıdan takviye olarak alınabilir. Birçok hayvan ve bitki C vitaminini kendisi üretir ancak insan vücudu bunu yapamaz, bu sebeple gıda takviyeleri ve besinlerden C vitamininin ihtiyacını karşılamak zorundadır. İhtiyaçtan fazla alınması durumunda ise böbrekler yoluyla birkaç saat içinde atılır. Mevsim geçişlerini daha rahat atlatmanız, kendinizi daha dinç ve güçlü hissetmeniz için C vitaminini eksik etmeyin” uyarısında bulundu.

Kaynak Yeniçağ: Cildi ışıl ışıl parlatıyor yorgunluğu yok ediyor. Hastalıklara karşı vücudu çelik gibi yapıyor

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 15:54

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER