banner346
banner19

'Sağlıkta Şiddete Hayır' Dediler

Denizli haber/pamukkalehaber.com/ “Sağlıkta Şiddete Hayır” Dediler

 'Sağlıkta Şiddete Hayır' Dediler
banner20
banner243

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesini protesto ve sağlıkta şiddete karşı bugün saat 09:00’da Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde “Sağlıkta Şiddete Hayır” konulu açıklamalardan sonra 15 dakikalık iş bırakma eylemi yapıldı.

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesini protesto ve sağlıkta şiddete karşı bugün saat 09:00’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm kamu kuruluşlarında “Sağlıkta Şiddete Hayır” temalı bir açıklama ve 15 dakikalık iş bırakma eylemi yapıldı. Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genle Sekreterliğine bağlı 11 sağlık tesisi önünde de aynı eylem gerçekleştirildi.

Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesi Poliklinik girişi önünde yapılan eyleme katılarak şu açıklamayı yaptı: “Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına, hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız. Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adına medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz.

Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve malesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet” kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, en yeni tıp teknolojileriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz.

Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı, sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olamayacaktır. Şifa sunan ellerin sahipleri, hergün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip, vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor, bundan emin olunuz. Ne var ki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki;

ŞİFA VEREN ELLER SİZLERDEN KENDİLERİNİ ANLAYAN YÜREKLER İSTİYOR…

Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14