banner19

BAŞKAN ÖZBAŞ'TAN DEMOKRASİ NÖBETÇİLERİNE ANLAMLI ŞİİR

BAŞKAN ÖZBAŞ’TAN DEMOKRASİ NÖBETÇİLERİNE ANLAMLI ŞİİR

BAŞKAN ÖZBAŞ'TAN DEMOKRASİ NÖBETÇİLERİNE ANLAMLI ŞİİR
banner20
banner175

15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi sonrası her gece Efe Meydanı’nda toplanan ve demokrasi nöbeti tutan Sarayköylü vatandaşlar, dün akşam Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından organize edilen şiir dinletisinde vatanlarına olan sevdalarını şiirlerle anlattılar.

Demokrasi nöbeti, ilk olarak vatan için hayatını kaybeden şehitler için okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla başladı. Daha sonra vatandaşlar ve Başkan Özbaş şiirler okudular. Yaşlısından gencine herkesin şiirler okuduğu gecede Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş da Necip Fazıl Kısakürek’in Zindandan Mehmed’e Mektup adlı şiiri okudu.

Nöbet için meydana gelen vatandaşlara seslenen Başkan Özbaş “15 Temmuz gecesinden bu yana her gün meydanlardayız. Vatanımız için, devletimiz için, milletimiz için, bayrağımız için bu kutsal bekleyişteyiz. Cumhurbaşkanımızın ve devlet büyüklerimizin işareti ile meydanları dolduran ve iradesine sahip çıkan siz değerli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu akşamda hem nöbetimizi tutacağız hem de vatanımıza olan aşkımızı anlatan şiirler okuduk. Her yaştan her kesimden kardeşlerimiz, büyüklerimiz bu akşam şiirleri ile bizlere eşlik ettiler. Hepsinin yüreğine sağlık. İnşallah bu birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daha da artarak devam edecek. İnanıyorum ki bu birliktelik her türlü hainliğin üstesinden gelecek ve ülkemizi daha da yükseğe taşıyacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 17:18
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner11