banner19

“Camide Şeytan Var” Dedi Ortalık Karıştı

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

“Camide Şeytan Var” Dedi Ortalık Karıştı
banner20
banner10

Denizli’nin en büyük camilerinden birisi olan Ulu Camide bir vatandaş şeytanı gördüm dedi ve onu sosyal medyada paylaştı.

Denizli'nin en büyük camilerinden biri olan Ulu Camiye namaza giden bir vatandaş pencereleri incelerken bir şey dikkatini çekti. . Pencerelerdeki şekilleri boynuzlu şeytan figürüne benzetti. Ardından pencerenin fotoğrafını çekip "Denizli'deki Ulu Caminin camlarındaki şekiller bunlar boynuzlu şeytanları benziyor geçen sene sorumlularını söylediğim halde hiçbir önlem alınmamış bu sene gene aynıydı bunları ben mi yanlış görüyorum? Acaba diye düşünmeye başladım burada da dikkat çekmek istedim. Saygılarımla" Notuyla sosyal medyada paylaştı.

BİRÇOK İNSAN BENZETTİ AMA BAKIN GERÇEK NE?

Paylaşımın hemen ardından çok sayıda yorum geldi. Bazı vatandaşlar durumun cimere yazılması gerektiğini, bazı vatandaş ise pencereyi illimünaticilerin yaptığını savundu.  Fakat bir vatandaş  "Beyninizin çeşitli desenleri yüz gibi algılamasına "Pareidolia" denir. Pencere normal beyniniz size küçük bir oyun oynuyor." yorumunda bulundu.

PAREDİOLİA  NEDİR?

Bazen bir nesnenin üzerinde insan yüzüne benzeyen bir şekil gözünüzde canlanabilir. Ya da bir bitkinin yaprağı veya hayvanın tüylerindeki desen size zihninizde insan silüetini canlandırabilir. Bu durum zaman zaman hayal gücü ile adlandırılsa da psikolojik bir rahatsızlığın belirtisi de olabilir.

PAREİDOLİA RAHATSIZLIĞI ZARARLI MIDIR

Parediloia herşeyden önce bir hastalık değil, sadece rahatsız edici bir psikolojik bir fenomendir. İnsana herhangi bir zararının resmen bulunduğu kanıtlanmadığı gibi psikolojiyi etkilediği durumlarda profesyonel destek alınması önerilmektedir.

Kaynak: Saraykoy.com.tr

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
bülent
bülent - 5 gün Önce

hemen her camide o şeytanlardan var. arkadaş doğru görmüş.
linkte görüldüğü gibi.
https://marsgezegeni.wordpress.com

mustafa yıldırım
mustafa yıldırım - 5 gün Önce

bal gibi boynuzlu insan figürü.yok pareidolia imiş falan filan ya resimde görünüyor net biçimde iskambil kağıtlarındaki palyaço gibi

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14