banner346
banner19

Sarayköy'de eğitim neferlerine yakışır kutlama

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Sarayköy'de eğitim neferlerine yakışır kutlama
banner20
banner243

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasına 23 Kasım’da başladı. 23 Kasım günü ilçedeki okulları ziyaret ederek öğretmenlerin gününü kutladı, hediyeler takdim etti. 24 Kasım günü ise çelenk sunma töreninin ardından öğretmenlerle kahvaltıda buluştu. Daha sonra sınıf öğretmeni Necmiye Doğruer’i ziyaret etti. İlçedeki emekli öğretmenleri unutmayan Başkan Özbaş, onlar adına akşam yemeği düzenleyerek Öğretmenler Günü’ne yakışır kutlamaya imza attı.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Öğretmenlik mesleği en kutsal görevlerden bir tanesidir” diyerek her sene 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en özel şekilde kutlamaya devam ediyor. Başkan Özbaş, bu yıl da ilçede görev yapan ve emekli olduktan sonra yaşamına Sarayköy’de devam eden tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasına 23 Kasım günü başlayan Başkan Özbaş, ilçede görev yapan tüm öğretmenleri okullarında ziyaret ederek günlerini kutladı, hediyeler takdim etti. Daha sonra Sarayköy Çok Amaçlı Salon’unda Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu'nda görev yapan öğretmenlerin hazırladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına katıldı.

24 Kasım günü sabahı Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda öğretmenlerle kahvaltıda buluşarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Kahvaltının ardından her sene yanında olduğu 24 Mayıs İlkokulu’ndan sınıf öğretmeni olan Necmiye Doğruer’i ziyaret ederek elini öptü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün akşamını ilçede yaşayan emekli öğretmenlere ayıran Başkan Özbaş, onlar adına akşam yemeği düzenledi. Yemeğe Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Orhan Kılınç ve çok sayıda emekli öğretmen katıldı.  Emekli Öğretmenlere gecede hediye takdim edildi.

Programda emekli öğretmenlere seslenen Başkan Özbaş, “Ülkemiz bugün gelişmekteyse, çağ atlamaktaysa bunlarda sizlerin yıllardır yetiştirdiği nesillerin katkısı çok büyüktür.  Sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler bugün çok farklı meslek dallarında milletimize hizmet etmektedirler. Sizlerin hakkı hiçbir zaman ödenmez. Allah sizlerden razı olsun. Ama şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki öğretmenlik mesleği emeklilikle sona eren bir meslek değildir. Sizler tercümenizle bilginizle hala daha bizlere yol göstermektesiniz, rehberlik etmektesiniz. Ben bu özel günde bizi kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim hepinize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam nasip etisin. Hürmetle ellerinizden öpüyorum” dedi.

“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ONLARIN YÜZLERİNDE TEBESSÜM YARATABİLMEK BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunun altını çizen Başkan Özbaş, “ Bizim yaptıklarımız onların yaptıklarının yanında aslında az bile. Onların geleceğimizi inşa etmenin en temel unsurlarından bir tanesi… 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde onlarla olmak onların yüzlerinde tebessüm yaratabilmek bizler için çok önemli. 23 Kasım ve 24 Kasım günlerinde öğretmenlerimizin yanlarında olduk. 23 Kasım Cuma günü çalışan öğretmenlerimizi okullarında ziyaret ettik. Çelenk sunumunun ardından okul müdürlerimiz ile kahvaltı da bir araya geldik.  Daha sonra bende ayrı bir yeri olan öğretmenim Necmiye Doğruer’i evinde ziyaret ettim. Günün sonunda ise emekli öğretmenlerimiz ile akşam yemeğinde buluştuk.  Onların varlığı bizim için çok önemli. Ben başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize rahmet diliyor, hayatta olan öğretmenlerimizi şükranla anıyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER