Çarşamba, 16 Ocak 2019
.
.
Sarayköy

Tiyatro sevdası yüzünden evden kaçtı!

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Tiyatro sevdası yüzünden evden kaçtı!

İsmail Gülnar kendisini tiyatroya adamış kendi tabiriyle Dünyanın tanıdığı ama Denizli’nin tanımadığı kendisini Denizli’ye adamış Denizlili bir yönetmen o. Aslen Babadağ’ın Demirciler Mahallesi’nde doğup büyümüş. 14 yaşındayken İstanbul’da izlemiş olduğu bir tiyatro oyunu etkisinde kalıp tiyatro eğitimi almış. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen İstanbul’a kaçıp tiyatro eğitimi almış. Ondaki tiyatro sevgisini anlayan babası yanında kalıp eğitim almasına destek olmuş. Aynı zamanda sinema yönetmeni olan İsmail Gülnar, 13 tane sinema filmi çekmiş. 30 tane sinema filminde rol almış. Çektiği filmlerden bazıları Adnan Menderesin Hayatı, Aydınlı Çete Ayşe, Koca Seyit, Babadağ Sevdam (Babadağ’da çektim) Işıklar Sönmeden (Tavas’ta çektim) memleketimi çok sevdiğini belirten Ünlü yönetmen memleketinde çok sahne alamadığından yakındı.

 

“BEN İLÇENİZDE TİYATROYU SEVDİREN BİR KİŞİYİM!”

"Sarayköy’e İsmail Günlar adını kazıdım. 45 yıl önce burada Seyhan sineması vardı. Yazlık sinema orada tiyatro yaptım. Gelmiş geçmiş tüm milli eğitim müdürlerine teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız bu konuda çok duyarlı. Gece oyunlarımızla 2. Dönem Sarayköy halkıyla buluşacağız. Memleketime sık sık gelmek istiyorum. Babadağlıyım ve orada bir ‘Sanatçı Köyü’ kuracağım. Bahara doğru sayın valimizi davet ederek bir açılış yapacağız. Koca Seyit filmini 1 Nisan’da çekmiştim. Şimdi Koca Seyit 2 filmini çekeceğim. Babadağ halkı manevi desteğini hiçbir zaman  benden esirgemedi. Gönül istiyor ki Denizlili iş adamları da destek olsunlar. Ben oyunumu Babadağ’da oynayamıyorum. Sarayköy’de Oynayabiliyorum! Babadağ’da destekleyen yok. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet bey bu konuda çok duyarlı."

 

“SARAYKÖY KÜLTÜRÜ SEVİYOR”

"Sağcıyısıyla solcusuyla hepsi sanatı seviyor. Özel tiyatronun daha çok desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tiyatro için 50 yılımı verdim. Ben aynı zamanda Kıbrıs gazisiyim. Ülkemi çok seviyorum. Hep milli oyunlar ortaya  koydum. Milli oyunlar  çektim. İnsanlara faydalı olmaya çalıştım. İzmir Karşıyaka'da İsmail Günlar Sanat Merkezi'ni kurdum. Her yaş grubuna tiyatro eğitimi veriyoruz. İçlerinde meslek edinmek isteyenleri seçiyoruz."

Etiketler:
adscode adscode
En Çok İzlenen Videolar
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft

0.1699 sn / 3.42MB - 185