banner346
banner19

Denizli Chp'de kan değişimi

denizli haber, pamukkalehaber.com, Denizli Chp’de kan değişimi

Denizli Chp'de kan değişimi
banner20
banner243

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Denizli İl Teşkilatı'nın iki aday ile gidilen olağan kongresinde Teoman Sancar, başkanlığa seçildi.

CHP Denizli İl Teşkilatı Olağan Kongresi, EGS Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Kongrede mevcut başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu'nun karşısına Teoman Sancar ve Hakan Kılınç rakip olarak çıktı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'ün divan başkanlığı yaptığı kongrede, Kılınç, seçime 2 saat kala "Bu partiye yıllardır hizmet veriyorum. Ne milletvekillerinden, ne ilçe başkanlarından hiç kimse arayıp bana başarı dilemedi. Adayları milletvekilleri belirleyip, delegelerin düşüncelerine ipotek koyuyorlar" diyerek, adaylıktan çekildi. Kılınç, Çavuşoğlu'na destek vereceğini de açıkladı.

Adayların konuşmalarının ardından blok listeyle gidilen seçimde 648 delegeden 578'ü sandık başına gitti. Kullanılan oylardan 319'unu alan Sancar, başkanlığa seçildi. Sandıktan Çavuşoğlu'na 254 oy çıktı. 5 oy ise geçersiz sayıldı.

Sancar, başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Hasan Alkan, Alim Aslan, Mehmet Aslan, Tuncay Bacaksız, Musa Bingöl, Berna Bozkurt, Musa Coşkun, Ümmü Çizmeci, Zekai Demiray, Emrah Cihan Deniz, Faik Genç, Tevfik Ger, Gülşen Güngör, Fridevs Kandemir, Tevfik Kendirli, Özdilek Koçoğlu, İsmail Sarıkaya, Huriye Peker Şimşek, Yusuf Tonga, Erdoğan Yalçın'dan oluştu.

Kongreyi, CHP Denizli milletvekilleri Kazım Arslan ve Melike Basmacı ile CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir de izledi. 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER