banner346
banner19

Fetö'nün Finansörü Bakan'ı Tehdit Etmiş

Fetö'nün Finansörü Bakan'ı Tehdit Etmiş

Fetö'nün Finansörü Bakan'ı Tehdit Etmiş
banner20
banner243

FETÖ'nün finans kaynağı TUSKON'un, yurtdışı fuar ve etkinlikler için verilen fonun kesilmesi nedeniyle Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi tehdit ettiği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans kaynağı Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) Başkanı Rıza Nur Meral ve Genel Sekreteri Mustafa Günay'ın, kendilerine yurtdışı fuar ve etkinlikler için verilen 220 milyon dolarlık fonun kesilmesi nedeniyle Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi tehdit ettiği ortaya çıktı.

"TÜM FAALİYETLER TUSKON ARACILIĞIYLA YAPIYORLARDI"

Ekonomi Bakanlığı'nda FETÖ ile ilgisi bulunan personele yönelik soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten Bakan Zeybekci, "Ekonomi Bakanlığı bunlarla en çok ilintili olabilecek enstrümanlara sahipti. Devletin yurtdışındaki tüm faaliyetleri TUSKON aracılığıyla yapılıyordu.

"220 MİLYON DOLARLIK FONU KESTİK"

Biz bunlara giden yaklaşık 220 milyon dolarlık fonu kestik. Personelimizi değiştirdik

"BUNUN HESABINI ZEYBEKÇİ'DEN SORACAĞIZ"

Bunu yaptıktan sonra TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ile Genel Sekreteri Mustafa Günay, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye giderek, 'Bunun hesabını Nihat Zeybekçi'den soracağız' diyorlar. Çünkü en büyük enstrümanlarından birini kestik. Bu olay, bunların bu yurtdışı fuar faaliyetlerini kesmemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Kurda merhamet kuzuya zulümdür" dedi.

"KURŞUN YAĞDIRDILAR"

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Bakan Zeybekci, "Meclis'e gitmek üzere yola çıktım. Arabayı Dikmenkapı'ya bırakıp yürümeye başladık. Nizamiyeden çıkınca üzerimize kurşun yağdırdılar. Yere çöktük. Üzerimizdeki ağaç dalları yere iniyordu. Ağır silahlarla tarıyorlardı. Duvardan öbür tarafa atladık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14