banner346
banner19

'İstiklal Marşımızı kalemiyle değil yüreğiyle yazmıştır'

denizli haber , pamukkalehaber.com, “İstiklal Marşımızı kalemiyle değil yüreğiyle yazmıştır”

'İstiklal Marşımızı kalemiyle değil yüreğiyle yazmıştır'
banner20
banner243

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz;“M. Akif Ersoy, İstiklal Marşımızı kalemiyle değil yüreğiyle yazmıştır”

Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Filiz mesajında Milli Şair Ersoy’un “sessiz yaşadım kim beni nerden bilecek” dizelerinde ki gibi sessizce göçüp gittiğini ama buna rağmen unutulmayan bir isim olarak Türk milletinin hafızasında asla silinmeyecek bir yeri olduğunu ifade etti.

Filiz mesajında devamla şunları söyledi: “Aziz milletimizin destan yazdığı İstiklal mücadelemizin muvaffakiyetinde şüphesiz, cephedeki kahramanlarımız kadar manevi önderlerimizin de büyük emeği vardır. Bu manevi önderlerin başında da İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy gelmektedir.

Ersoy, vatan ve millet sevgisini, istiklal ve hürriyet mücadelesini Türkçe’nin eşsiz anlatımıyla yazdığı şiirleri ile toplumun her kesimine anlatmıştır. Sahip olduğu bağımsızlık aşkı ve vatanseverliği ile edebiyatçı sıfatının ötesinde Mehmet Akif Ersoy, Milli mücadele yıllarında yaptığı çalışmalarla bağımsızlık meşalesinin Anadolu’nun tamamına yayılmasına vesile olmuş asla unutulmayacak bir şahsiyettir.

Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Akif yalnızca bir destan yazmamış, bu milletin acılarını, mazisini, kültürünü, zor günlerini, çilelerini ve bunların çarelerini göstermiştir.

O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Mehmet Akif, İstiklal Marşı'nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır.

Bu vesile ile merhum Milli Şairimizi vefatının 79. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER