banner317
banner19

ÖRKİ ÇARDAK'TA MUHALEFETE SESLENDİ

AK Parti’nin Çardak İlçe Kongresi’nde konuşan ve muhalefete çağrıda bulunan AK Parti İl Başkanı Avni Örki, “Biz onlara ‘gelin yöneticilerinizden kurtulun, kurtulamıyorsanız gelin beraber

ÖRKİ ÇARDAK'TA MUHALEFETE SESLENDİ
banner20
banner243

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Kongreleri Çardak’ta devam etti. Belediye Binası Kongre Merkezi’ndeki kongreye AK Parti İl Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ve partililer katıldı. Yoğun katılımın olduğu kongre

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından yapılan konuşmalarla devam etti.

Kongrenin büyük coşkuyla başladığını vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, “Bundan 3 sene önceki yapılan ilçe kongresini de hatırlıyorum. Ama şu an katıldığım kongre en coşkulu kongrelerden biri oldu. Hepinize teşekkür ediyorum. Eskiden bir milletvekilini görebilmek için bin dereden su getirilmek zorunda kalınıyordu. Şu anda Türkiye’nin Ekonomi Bakanı Çardak’ta 1,5 saat incelemelerde bulunarak hizmet konusunda görüşler alıyor. AK Parti’yle gelecek olan hizmetlerin daha da artması için elimizden gelen hizmetlerin daha da fazlasını yapacağız” dedi.

CHPLİ VE MHPLİLER GELİN AK PARTİ’YLE MİLLETE HİZMET EDELİM

Konuşmasında muhalefete çağrıda bulunan Örki, “Çardak önümüzdeki seçimlerde yüzde 50’nin üzerine çıkabilecek potansiyele sahip. Yeter ki birlik olsun. AK Partili olmak mutluluk ve gurur kaynağıdır. MHP’lileri, CHP’lileri düşünüyorum da bunlar elin içine çıktıklarında CHP’liyim ve MHP’liyim derken mecburen boyunları aşağı düşmüş şekilde söylüyorlar. Biz onlara ‘gelin yöneticilerinizden kurtulun, kurtulamıyorsanız gelin beraber hizmet edelim’ demiştik. Hala diyorum ki’ buyurun gelin AK parti’de millete hizmet edelim, çocuklarımıza iyi bir gelecek için çalışalım.’Şimdiye kadar hizmet etmiş olan AK Partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni yönetime de başarılar diliyorum” diye söyledi.

Kongrelerin yenilenme süreci olduğunu belirten AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, “Çardak bizim gözbebeğimizdir. Burada havaalanımız var. Şehir dışından misafir geldiğinde sıklıkla gördüğümüz bir ilçemiz. İlçe başkanlarımız ve teşkilatlarımızın çalışmasıyla Çardak daha da güzelleşecek. Şu anki ilçe başkanımıza ve yeni yönetime başarılar dilerim” dedi.

UÇAR “AK PARTİ’NİN RAKİBİ YOK”

AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar siyasette vefanın önemine dikkati çekerek, “Bugün biz varız, yarın başkaları gelecek. Önceki yer alanlara vefalı olmak siyasetin gereğidir. Biz AK Parti olarak Türkiye’deki siyaset anlayışını değiştirdik. Türkiye’de 57. Hükümet’e kadar partilerin iktidarda kalma süreci 16 aydı. Ne zamanki AK Parti siyaset sahnesine çıktı o zaman Türkiye’de siyasette milat oluştu. Biz bekleyen hizmetlere el attık ve gördük ki bir ülkede siyasi istikrar varsa ekonomik istikrar da oluyor ve görüyoruz ki Türkiye şu 10 yılda nerelere geldi. Bizden öncekiler bunu yapamadı” dedi.

UÇAR “YOLSUZLUK YAPMADIK”

‘ AK Parti iktidarı olarak şu anda da önümüzdeki dönemde de rakibimiz yok’ diyen Uçar, “ AK Parti olarak çok badireler atlattık. Eğer Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı Türkiye Suriye gibi olacak ve parçalanacaktı. Türkiye 12 yılda hem borçlarını ödedi, hem de yatırım yaptı. Onlara fırsat geçerse ülkemizi 6 ayda eski haline getirirler. Kılıçdaroğlu SSK’yı batırdı, Türkiye’ye 40 katrilyon borç bıraktı. Hala o borcu ödemeye çalışıyoruz. Bizler ülkemizi geliştirdik. Bize ‘yolsuzluk yaptınız’ diyorlar. Yolsuzluk yapmış olsaydık bu yatırımları yapabilir miydik, belediyelerimizde böyle büyük bütçeler olur muydu? Sizlerle birlikte aynı hedefe koşarak ülkemizi daha da büyüteceğiz. Yeni yönetime hayırlı olsun” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan AK Parti’nin 5. Olağan Kongresi’nin Çardak’a ve Denizli’ye hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı. ‘Bu davaya sahip çıkmak gerekiyor’ diyen Zolan, “Bu dava milletin davasıdır. Millete hizmet davasıdır. 30 Mart’ta Çardak yanımızda oldu sizlere teşekkür ederim. Burada itfaiye ve cenaze hizmetleri sistemi kurulmuştur. Gözlü yolumuz bitti. Verdiğimiz sözü tuttuk. 5 yıl boyunca buraya ne söz verdiysek harfiyen yerine getireceğiz. Mehmet Pala’ya ve yeni ekibine çok teşekkür ederim. Kendilerine başarılar dilerim” dedi.

ÇARDAK’A 7 AYDA 3 MİLYONLUK YATIRIM

Çardak’a büyük yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Zolan, “ 7 ay boyunca Çardak’a 3 Milyon TL yatırım yaptık. Önümüzde atık su arıtma tesisi var. 2015 yılında bu tesisi tamamlayacağız. Gemiş’te kanalizasyon çalışmalarına başlayacağız.  Çardak’ın en büyük sıkıntısı Ankara karayoludur. Burada çok canlar gitti. Bize düşen tedbir almaktır. Önümüzdeki süreçte hem alt geçitleri hem de üst geçitleri yapacağız. Çardak’a önümüzdeki süreçte yapacağımız yatırımların bedeli 10 Milyon’un üzerindedir. Karayolları bu işi yapamazsa büyükşehir belediyesi olarak biz yapacağız. Haziran 2015’teki son engeli hep beraber aşmamız lazım. Sizlerin de desteğiyle el ele omuz omuza hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇARDAK KERVANSARAYI RESTORE EDİLECEK

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk 30 Mart 2014’ten itibaren gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek, “ Önümüzdeki süreçte karayolu düzenlemesi, Çardak Kervansarayı restorasyonu başlayacaktır. Merkezi arıtma tesisi yapılacak. Eksik kalan yerlerde 30 km temiz su 30 km atık su hattı yapılacaktır” dedi.

ÇARDAK’A YÜKSEKOKUL MÜJDESİ

Öztürk Çardak için müjde vererek, “İlçemize yapılacak olduğumuz en güzel yatırım ise hayırseverlerimizin yatırımıyla yapacağımız yüksekokul projesidir. Yol düzenlemesine önümüzdeki yıl başlayacağız” diye konuştu.

AK Parti Çardak İlçe Başkan Adayı Mehmet Pala yapılan hizmetleri anlatarak, “Çardak’ta sulama barajımızı bitirdik, Söğüt’te sulama sistemimizi tamamladık. Havaalanını tamamladık, eski havaalanı yolunu bitirdik. Söğüt Mahallesine kanalizasyon yapıldı. Söğüt ve Gemiş’e yeni okul yaptık. İlçe Belediye Başkanlarımız ve AK Parti teşkilatımızla beraber durmadan yılmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından yapılan seçimde AK Parti Çardak İlçe Başkanlığı’na Mehmet Pala seçildi.

AK Parti Çardak İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Ali Aksöğüt, Şeyda Akpınar, Güllü Baş, Tezcan Aydınalın, Nermin Saldamlı, Mustafa Sarı, Ömer Yakar, Halil Yüksel, Mehmet Başdağ, Bekir Mersin, Ramazan Ağıl, Nail Gezer, Ahmet Demir, Abdi Tokay. İl Kongresi delegeleri ise: Mehmet Pala, Mahmut Öztürk, Mehmet Başdağ, Abdi Tokay, Yaşar Ünlü, Aslıhan Kökmen, Ahmet Tok, Kadir Pala, Ali Yalçınkaya, Ahmet Korkmaz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14