Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite Birimi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek karanfil takdiminde bulundu.

Külliye'de EYT toplantısı! Külliye'de EYT toplantısı!

Denizli Haber - Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, sağlık çalışanlarına yapılan şiddete dur demek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yeni bir etkililiğe daha imza attı. Ülkü Ocakları Üniversite Birimi Üyeleri, PAÜ Tıp Fakültesinde hizmet veren sağlık çalışanlarını ziyaret ederek karanfil takdim etti.

Ülkü Ocakları Başkanı Özgür Solak, fedakârca hizmet veren sağlık çalışanlarının  sadece bir gün değil, her zaman yanında olduklarını söyledi. 

SAĞLIK (1)

Başkan Solak, “Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir, Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanlarına şiddet topluma karşı utanç verici bir eylemdir. Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırılar bizleri derinden üzmektedir.  Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmamız lazım. Ülkü Ocakları olarak hem farkındalık oluşturmak, hem de sadece şiddete uğradıklarında değil, her zaman sağlık çalışanlarımızın yanlarında olduğumuzu göstermek adına Üniversite Birimimiz, PAÜ Tıp Fakültesinde görevli sağlık çalışanlarımızı ziyaret ederek karanfil takdim ettiler. Etkinliğe emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sağlık çalışanlarımızın bir gün değil, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” diye konuştu.