banner346
banner19

Bölgesel Amatör Lig maçına kar engeli

Yoğun kar yağışı bazı bölgelerde futbol maçlarının da ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7.Grup’ta Pazar günü Denizli’nin Çal ilçesinde oynanacak olan Çal Belediyespor-Kepez Belediyespor maçı Futbol Federasyonu tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Maçın hangi tarihte oynanacağına önümüzdeki günlerde karar verilecek.

Bölgesel Amatör Lig maçına kar engeli
banner20
banner243

Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Çal’da, futbol sahasında kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Çal Belediyespor Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Çobanoğlu, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (A.S.K.F) Yönetim Kurulu üyesi İlhan Üşür ve Çal Belediyespor A.S.K.F delegesi Metin Yıldırım bugün Çal Stadı’na giderek saha zeminin de inceleme yaptı. Yoğun kar yağışı futbol federasyonuna bildirildi.

Kar yağışının yarın da devam edeceği ve Pazar günü maçın oynanmasının zor olduğu belirtilince, Futbol Federasyonu’da Çal Belediyespor ile Antalya temsilcisi Kepez Belediyespor maçını erteledi. Federasyon, erken uyarıda bulunduğu için Çal Belediyespor yönetimine teşekkür etti. Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Çobanoğlu, “Zeminden kar kürünse bile saha çok ağır olacak. Bu zeminde Pazar günü maç oynamak uygun değildi. Federasyon da bizim gibi düşündü ve maçı erteledi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 17:12

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER