banner346
banner19

Damla Su Avrupa Biletini Kaptı

Diyarbakır'da düzenlenen ilk Türkiye Şampiyonası olma özelliği taşıyan organizasyonda 1275 sporcu tatamiye çıktı. Denizlili Damla Su Türemen, bayanlar kata da altın madalya kazanarak Macaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonasına direk katılma hakkı kazandı.

Damla Su Avrupa Biletini Kaptı

Ümit, Genç ve U21 Türkiye Karate Şampiyonası 14-17 Kasım tarihleri arasında ilk kez Diyarbakır'da düzenlendi. 1275 sporcunun mücadele verdiği şampiyonada 33 dalda madalya dağıtıldı. Şampiyonada 1999 ile 2004 arası doğumlu sporcular yarışırken, 54 ilden 713 erkek, 562 bayan karateci bu mücadelenin içinde yer aldı.

3 SPORCU DERECEYE GİRDİ

Yarışmaya Denizli’den 24 sporcu katıldı. Şampiyonanın ilk günü tatamiye çıkan ve hızlı bir başlangıç yapan Denizlili sporculardan Damla Su Türemen Türkiye Şampiyonu oldu. Kariyerinde Dünya Şampiyonluğu bulunan bir diğer sporcumuz Batuhan Özdemir Türkiye ikincisi olurken, genç sporcu Peri Koyuncu ise Türkiye Şampiyonasını bronz madalya ile tamamladı.

DAMLA SU TUTULMUYOR

Denizli’nin Türk Sporuna kazandırdığı yıldızlar arasında son dönemde en dikkat çeken isimlerden biri de Damla Su Türemen oldu. Ekim ayında Şili’de ki Dünya Şampiyonasından gümüş madalya ile dönen Türemen, Diyarbakır’da da kürsüde zirvede yer aldı. Bayanlar katada Türkiye Şampiyonu olan Dekai-do Spor Kulübü sporcusu Damla Su Türemen, Avrupa Şampiyonası için milli takım seçmelerine girmeden ay-yıldızlı formayı direk giymeye hak kazandı.

İBANOĞLU ‘SPORCULARIMIZI KUTLUYORUM’

Diyarbakır’da gerçekleşen Türkiye Karate Şampiyonasında Denizli’yi 24 sporcunun başarıyla temsil ettiğini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; sporcu, antrenör ve idarecilere teşekkür etti. Bir parantez de Damla Su Türemen’e açan İbanoğlu, Damla’nın milli formanın değerini çok iyi bildiğini söyleyerek, uzun yıllar bu formayı taşımasını, elde edeceği başarılarla Denizli’yi gururlandırmasını diledi.

Avrupa Karate Şampiyonası Şubat ayında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılacak. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 10:15

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER