banner346
banner19

Denizli’de atletizm rüzgarı esti

Denizli’nin ev sahipliğinde düzenlenen U20 Atletizm Final Yarışmalarında Fenerbahçe Kulübü hem bayanlarda hem de erkeklerde şampiyon oldu.

Denizli’de atletizm rüzgarı esti
banner20

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan Turkcell U20 Atletizm Final Yarışmaları Denizli’nin ev sahipliğinde Albayrak Olimpik Atletizm Sahasında sona erdi. Erkeklerde 9, kadınlarda 7 takımın katıldığı Final yarışmalarında hem kadın hem erkeklerde şampiyon Fenerbahçe takımı oldu.

Ege Bölgesinin tek temsilcisi Denizli Aka Spor Kulübü

Denizli Temsilcisi Aka Spor Kulübü 18 sporcusuyla katıldığı Turkcell U-20 Atletizm Finallerinde 1 gümüş, 1 bronz madalya çıkarmayı başardı. Henüz bir yıllık kulüp için Ege Bölgesinden katılan tek takım olmasıyla da büyük bir başarıya imza attı. Hemen hemen bütün branşlarda yarışmalara katılan Aka Spor Kulübü Türkiye’de adından başarıyla söz ettirdi. Spor Toto U18 Finallerinde de 2 madalya çıkaran ve genç sporcularla yarışmalarda başarıyla boy gösteren kulüp Milli Takım antrenörlerinin şimdeden yakın takibine girdi.

Denizlili Genç Atlet Savaş Dayan’dan İki Madalya birden

U18 Atletizm Türkiye Şampiyonasında daha birkaç gün önce Türkiye Şampiyonu olan Savaş Dayan kendisinden iki yaş büyükler kategorisi olan Turkcell U20 Atletizm Şampiyonasını da boş geçmedi. Denizlili genç atlet Savaş Dayan turnuvanın ilk gününde Avrupa İkincisi Milli Atlet Ayetullah’ın ardından 3000 metre koşusunda Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Dikkatleri üzerine çeken Denizlili sporcu yarışmaların ikinci gününde ise 2000 metre engelli koşusunda yarıştı. Kıyasıya mücadele içinde geçen müsabakada Denizlili genç atlet koşunun 4. turunda sakatlık yaşamasına rağmen yarışmaya devam ederek müthiş bir mücadele örneği sergiledi. 6.17 lik derecesiyle milli sporculara taş çıkaran Savaş Dayan Türkiye ikincisi olmayı başardı. Turkcell U20 Finallerinde bir gümüş, bir bronz madalya kazanan Denizlili Savaş Dayan’ın gözünü milli takıma dikti.

İbanoğlu ‘ Denizli Atletizm’de Çıtayı Yükseltti

Türkiye’nin en modern atletizm tesislerinden biri olan Albayrak Olimpik Atletizm Sahası son bir haftada üç büyük organizasyona ev sahipliği yaptı. Yarışmaların organizasyonunu koordine eden Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ‘Pandemi dolayısıyla ayrı kaldığımız spor özlemine atletizmde önemli şampiyonalara ev sahipliği yaparak son verdik. Gerek tesisleşme ve organizasyon alt yapımız, gerekse Denizli’nin yetiştirdiği genç ve başarılı sporcularla atletizmde çıtayı yükselttiğimizi düşünüyorum.’ dedi.

Erkekler Ligi’nde ilk günü 6 puan farkla önde geçen Fenerbahçe, ikinci gündeki 9 yarışmanın dördünü kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, son yarışa kadar liderlik için takibini sürdürse de, sarı-lacivertlileri geçmeyi başaramadı. İstanbul ekibi 155,5 puanla ikinci olurken, Konya Büyükşehir de 106 puanla podyuma çıkan üçüncü ekip oldu.

Kadınlar Ligi’nde 19 branşın 15’inde birincilik alan Fenerbahçeli atletler, gün sonunda 123 puanla kupayı elde etti. İkinci gün yarışmalarında iki birincilik, üç de ikincilik elde eden Beşiktaş, Bursa Büyükşehir ile giriştiği çekişmeli mücadelede 103 puan topladı ve ligi ikinci sırada tamamladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ise 100 puanla kupa koleksiyonuna bir tane daha Türkiye Ligi üçüncülüğü ekledi.

ERKEKLER LİGİ 1. Fenerbahçe 162,5 2. İstanbul BBSK 155,5 3. Konya BŞB 106 4. Şırnak İdil Omelka Spor 84 5. Sakarya BŞB 73 6. Kayseri Gençlik 71 7. Kayseri Maraton Gençlik 65 8. Tokat Anadolu Gençlik 54 9. Denizli Aka Spor 43

KADINLAR LİGİ 1. Fenerbahçe 123 2. Beşiktaş JK 103 3. Bursa BŞB 100 4. Tokat Anadolu Gençlik 62 5. Mardin Atletizm 55 6. Kayseri Erciyes Doruk Spor 40 7. Kayseri Maraton Gençlik 32

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 15:41

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER