banner346
banner19

Denizli’de Sporcular Triatlonda Buluştu

Türkiye Triatlon Federasyonu faaliyet programında yer alan 2020 yılı Puanlı Triatlon Yarışları 13 Eylül Pazar günü 63 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Denizli’de Sporcular Triatlonda Buluştu
banner20

Denizli Haber - Türkiye Triatlon Federasyonu Temsilciliği tarafından her sene yapılan ve büyük heyecana sahne olan Triatlon İl Yarışmaları 13 Eylül Pazar günü Denizli’de yapıldı. 2020 Puanlı Triatlon Yarışları yüzme etabı Pazar sabahı 07.30’da Gümüşler’de bulunan Atatürk Yüzme Havuzunda gerçekleşti. Sporcu ailelerinin de izlediği yarışmalarda sporcular en iyi dereceyi alabilmek için mücadele etti.

ÖNCE YÜZME, SONRA KOŞU

Pandemi tedbirlerine uyularak yapılan yarışlarda günün devamında 11.30-13.30 saatleri arasında ise Albayrak Spor Kompleksinde koşu etabı gerçekleşti. Kategorilerine göre farklı metrelerde zamana karşı yarışan sporcular şahsi puanlama ile şampiyonanın ilk etabını tamamladı.

BAŞKAN YALÇINKAYA “DENİZLİ TRİATLONDA LOKOMOTİF OLACAK”

Pandemi nedeniyle federasyon olarak sporcuları illerinde yarıştırarak Triatlon Ligi oluşturduklarını kaydeden Triatlon Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, yarışmalara ciddi bir katılım olduğunu söyledi. Denizli’de triatlon altyapısının bulunduğunu söyleyen Yalçınkaya, bu anlamda ileriki zamanda Türkiye’nin lokomotif illerinden biri olacağını sözlerine ekledi. Yarışmaların ikinci etabı 26 Eylül – 2 Ekim tarihlerinde, üçüncü ve son etabı ise 19-31 Ekim tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 12:30

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER