banner346
banner19

Denizlispor Savcılıkta Denetleniyor

Denizlispor’da işler hiç iyi gitmiyor! Denizlispor Başkanı Ali Çetin, ‘Yukatel sponsorluk ücreti konusu, kulübe yardım yapılan paraların makbuz koçanlarına işlenmediği-kayıtlara geçmediği, alacaklıları zarara uğrattığı ve haksız temlik’ konusunda Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli sıfatıyla 83 nolu savcılık odasında ifade verdi.

Denizlispor Savcılıkta Denetleniyor

Denizli Haber - Denizlispor’da işler hiç iyi gitmiyor! Denizlispor Başkanı Ali Çetin, ‘Yukatel sponsorluk ücreti konusu, kulübe yardım yapılan paraların makbuz koçanlarına işlenmediği-kayıtlara geçmediği, alacaklıları zarara uğrattığı ve haksız temlik’ konusunda Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli sıfatıyla 83 nolu savcılık odasında ifade verdi. Eski yöneticiler Hasan Önder ve Yasin Özpek’in şikayeti üzerine Valilik ve savcılık, Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve kulüp hakkında soruşturma başlattı. Mevcut yöneticiler ise bu durumdan rahatsız oldu. Dernekler Masası da tesislere gelerek kulüpte inceleme başlattı! Başkan Çetin’in bu durum üzerine 50 milyon TL’lik temliği geri çektiği ancak Denizli protokolünün bütün temliği çekmesini istediği öğrenildi. Ayrıca Çetin’in Denizlispor’a kredi verilmediği gerekçesiyle faiz ve masraflarla birlikte Halk Faktoring A.Ş ve Türkiye Ekonomi Bankası’ndan (TEB) yüklü miktarda kredi çektiği görüldü. Bunun yanı sıra yine diğer bir eski yönetici İsmail Bay’ın da savcılığa başvuracağı öğrenildi. 9 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkan Denizlispor’u geçen sene şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Yücel İldiz ve futbolculara ise vaat edilen 300’er bin TL’lik şampiyonluk priminin verilmediği ve bu nedenle takım içinde huzursuzluk olduğu ileri sürüldü. Bazı futbolcular ise TFF’ye başvuracağı belirtildi.

TOPLANTIDA 13-14 ALACAĞI SAVCILIKTA 10 MİLYONA DÜŞTÜ!

Avukatı ile birlikte savcılığa giden başkan Ali Çetin, kendisi hakkında yapılan şikayetlere geniş bir şekilde cevap verdi. Daha önce tesislerde düzenlediği basın toplantısında kulüpten 13-14 milyon TL alacağı olduğunu söyleyen başkan Çetin’in savcılıktaki ifadesinde bu alacağının hali hazırda 10 milyon TL olduğu ortaya çıktı. 2019/3320 nolu soruşturmada ise dosyalar birleştirildi. Başkan Çetin, savcılıkta verdiği ifadede; geçen seneden bu yana gelen gelir-gider tablosunu açıkladığı ve kendi teminatlarını garanti altına almak için 100 milyon TL temlik koyduğu öğrenildi. Suçlamaları ve şikayetleri kabul etmeyen Ali Çetin, bu davanın sonunda kendilerini asılsız yere şikayette bulunan kişiler hakkında gerekli müracaatlarda bulunacağı öğrenildi. Başkan Ali Çetin, bunları Denizlispor’un menfaatleri için yaptığını, tüm yönetim kurulunun kararı olduğunu ve kulüp gelirlerinden şahsi bir menfaati olmadığını da ifadesinde kaydetti. Ali Çetin’in savcılığa kendisi hakkında yapılan suçlamalar ile ilgili verdiği ifade aşağıda belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 15:22

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER