banner346
banner19

Okul Sporları Güreş Grup Şampiyonası Denizli’de Yapıldı

Okul Sporları Yıldızlar Güreş Grup müsabakalarına Denizli ev sahipliği yaptı. Birbirinden çekişmeli karşılaşmaların yapıldığı turnuvada Denizlili Güreşçiler madalyaları topladı.

Okul Sporları Güreş Grup Şampiyonası Denizli’de Yapıldı
banner20
banner243

Denizli Haber - Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği Okul Sporları Güreş Grup müsabakaları Denizli’de 7-8-9 Şubat tarihlerinde yapıldı. Yıldız Erkekler kategorisinde düzenlenen şampiyona Hasan Güngör Spor Salonu’nda 290 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Grekoromen stilde 15 ilden 154 sporcu, serbest stilde ise 14 ilden 136 sporcu 22 farklı sıklette madalya için ter döktü. Turnuvaya Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Karaman, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla ve Uşak illerinden sporcular katıldı.

DENİZLİ’Lİ GÜREŞÇİLER TURNUVAYA DAMGA VURDU

 Denizli’deki grup şampiyonasını geçip Türkiye Finallerine gidebilmek için mindere çıkan Denizlili sporcular başarılı bir grafik sergileyerek turnuvaya damgasını vurdu. Grekomen stilde yarışan Hüseyin Özçalımlı 52kg’da ve Zeki Ekici 75’kg’da altın madalyaya uzanmasını bildi. Dereceye giren sporcular 5-8 Mart tarihlerinde Tokat’ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacak.

İŞTE DERECEYE GİREN DENİZLİLİ SPORCULAR

Adı Soyadı

Stil

Sıklet

Okulu

Derece

Hüseyin Özçalımlı

Grekoromen

52 kg

Pamukkale Merkez Ortaokulu

Birinci

Zeki Ekici

Grekoromen

75 kg

Sarayköy Tosunlar Ortaokulu

Birinci

Ömer Taştan

Grekoromen

44 kg

Pamukkale Merkez Ortaokulu

İkinci

Emirhan Türkyılmaz

Grekoromen

100 kg

Çivril Kızılcasöğüt Ortaokulu

Üçüncü

Muhammed Ali Şipal

Serbest

36 kg

Pamukkale Dr. Decdet Durmuş Ortaokulu

Üçüncü

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER